4 militairen apotheker Pool de militaire apotheker 2 kJ. C. H. L. Hegewisch werd aangewezen. De officier van gezondheid 1 klasse J. Luining vertrok reeds den 6en Juni met een voor Boeleleng bestemde bezettingscom pagnie, waaraan 5 man hospitaalpersoneel en voldoend ambulance materieel waren toegevoegd. Genoemd officier van gezondheid zou zich later bij de expe- ditionnaire macht aansluiten. In den veterinairen dienst zou worden voorzien door een europeesch korporaal veterinair. Gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus werd het hospitaalpersoneel 3 a 4 maal 's weeks theoretisch en praktisch geoefend in de werkzaamheden, die te velde konden voor komen. Aan materieel zou worden gerekend op een veldapotheek, overeenkomende met die welke bij de expeditie naar Zuid Celebes was medegenomen en waaraan zouden worden toegevoegd 100 stalen veldbedden, 10 raderbaren ,>de Mooij" en reserve tandoes. Wat de uitrusting der Geneeskundige sectiën betreft, werd deze door den chefarts, zich beroepende op de ervaring bij de expeditie naar Zuid Gelebes opgedaan, sterk gereduceerd en o. a. het grootste gedeelte der uitrustingsartikelen behoorende tot het materieel van de militaire administratie weggelaten. De tandoes Gwijnfe, behoorende bij de verbandgroepen zouden, zooals dit te Atjeh gewoonte is, door de compagniescomman danten in verantwoording worden genomen. Door de genie zouden van uit Soerabaja 2 tenten worden meegenomen om, waar noodig, in den beginne te dienen tot beschutting van gewonden en zieken. Wat de genees-en verbandmiddelen en instrumenten betreft, zoo waren reeds op last van den chef over den geneeskundigen dienst dezelfde aanvragen als voor de expeditie naar Zuid-Celebes klaargemaakt en in tweemansvrachten verpakt. De voorraad was in 3 gelijke deelen gesplitst: serie I, welke de instrumenten en utensiliën bevatte zou onmiddellijk, serie II eenige weken later de expeditie volgen, terwijl serie III in reserve te Soerabaja zou opgeslagen worden. De chefarts achtte evenwel een aanvulling noodzakelijk, waarom

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 292