een suppletoire aanvraag van medicijnen en instrumenten weid ingediend en klaargemaakt. Een groote hoeveelheid kininepillen werd meegegeven omdat bij den chefarts 't plan bestond volgens de methode Plehu malariaprophylaxis toe te passen en daarmede reeds een dag voor het debarkement te beginnen. Het werd verder nuttig geoordeeld een ruime hoeveelheid serum antitetanicum mede te nemen. Ook werden nog 3 ijzeren operatie tafels aan de uitiusting toegevoegd. De artikelen door het centraal comité van het Roode Kiuis voor de expeditionnaire troepenmacht beschikbaar gesteld wer den, opgrond van de ervaring in Zuicl Gelebes opgedaan, voor gezonde en voor zieke militairen afzonderlijk verpakt en wel behalve voor het veldhospitaal, in blikken van 5 en 10 kilo. Op de blikken waren adressen geplakt waarop aangegeven was voor welke 'compagnieën europeanen of inlanders ze be stemd waren. Daar uit omtrent Bali verzamelde gegevens gebleken was dat pokken aldaar inheemsch voorkomen, werden orders gegeven om militairen en niet militairen aan een revaccinatie te on derwerpen. Yoorloopig werd bepaald dat de evacuatie van gewonden en zieken van het oorlogsterrein naar Soerabaja zou plaats hebben. Yoor het transport dier lijders werd een gouverne- mentsstoomer ter dispositie gesteld en de „Fazant voor dat doel aangewezen. Vergezeld van den intendant der a.s. expeditie, luitenant kolonel F. A. Bresser, en den chef over den geneeskundigen dienst der zeemacht, de dirigeerend officier van gezondheid 2e klasse A. W. Pulle, werd door den cherfarts genoemd stoom schip bezichtigd en nagegaan hoeveel lijders daarmede vervoerd konden worden en welk materieel noodig zou zijn ten einde dien stoomer als ziekentransportschip te kunnen gebruiken. Het bleek dat 25 zware lijders daarmee zouden kunnen wor den vervoerd, waarvan 5 in afzonderlijke hutten. Aan boord kon extra gekookt en over 15 ton goed drink water beschikt worden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 293