Den 24sten Juli 1906 vertrok de Fazant met de genees-en verbandmiddelen etc. bestemd voor de veldapotheek van Batavia naar Soerabajaalwaar de goederen op de Bromo werden over geladen onder toezicht van den aan de expeditie toegevoegden militairen apotheker. Ter bewaking van het geneeskundig materieel werden 1 euro- peesch sergeant ziekenopzichter en 3 europeesche soldaten zie kenverpleger van de expeditionnaire troepenmacht op dit maga zijnschip geplaatst. Door het legerbestuur werd het medenemen van honden en katten naar Bali ten strengste verboden, een maatregel die dooi de volkomen afwezigheid van hondsdolheid op genoemd eiland dringend noodzakelijk was. In verband met de mogelijkheid van een langen duur dei- expeditie en dientengevolge noodzakelijke uitbreiding van enkele ziekeninrichtingen werd met den Gewestelijk Eerstaanwezend Officier van gezondheid in de 3e Militaire Afdeeling op Java in overleg getreden omtrent: 1. de eventueele oprichting van barakken te Soerabaja of Malang. 2. eventueele uitbreiding der bestaande reconvalescenten afdeeling, en 3. eventueele aanvulling van de voor een groot aantal lijders benoodigde hospitaal fournituren. verder werd genoemde autoriteit verzocht het noodige te willen doen verrichten tot het in gereedheid brengen van een veldapotheek op de Bromo. Yoor de tijdelijke bezetting van Gianjar werd een compagnie van het 1ste depotbataljon aangewezen en daaraan toegevoegd de officier van gezondheid 2e klasse A. van der Zijl met het noodige hospitaalpersoneel en ambulancematerieel. Genoemde compagnie embarkeerde den 5en September 1906 te Tandjong- Priok op het stoomschip van Swoll ten einde met dezen stoomer naar Bali te worden overgevoerd. Nadat den éden September door den Gouverneur-Generaal het besluit werd uitgevaardigd tot de zending van eeü expedi tionnaire macht naar het eiland Balihield de chefarts den 7den September met de daarbij ingedeelde officieren van gezond-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 295