18 Twee brancards Auffret zouden door de Marine worden af gestaan voor het transport van zware, liggend te vervoeren lijders. Deze brancards konden juist in een groote vlerkprauw ge- plaats worden. Moest van dergelijke prauwen wegens de bran ding worden gebruik gemaakt, dan zouden de zieken eerst naar H. Ms. Wilhelmina worden geroeid, aldaar door middel van takels in de sloepen worden geladen om vervolgens naar het ziekentransportschip te worden overgebracht. De niet ernstige zieken zouden direct uit de vlerkprauw in de op de reede gestationeerde sloepen kunnen overgaan. Den 18den October vertrok de bevelhebber met zijn staf, het 18de bataljon en de genietroepen naar Bang liden volgenden dag gevolgd door het 20ste bataljon en de artillerie. Den 19den October had een evacuatie plaats van 22 patiën ten en wel 1 officier, 19 Europeanen en 2 inlanders. De inscheping te Lebih had zonder de minste stoornis plaats. Den 22sten October had op last van den bevelhebber een con ferentie plaats voor de regeling tot inscheping van manschap pen en goederen, daar de expeditie op den 30sten October zou worden ontbonden. Daar het 11de bataljon zou achter blijven (1 inlandsche com pagnie te Tabanan1 inlandsche compagnie te Sanoer en 2 europeesche compagnieën te den Pasar) werd door den chefarts voorgesteld te den Pasar een hospitaal 5e klasse en Tabanan een ziekenzaal 2e klasse op te richten. Op eerstgenoemde plaats had men nog de beschikking over 1 dokter-djawa. Telegraphisch werd evenwel bericht van den chef over den geneeskundigen dienst ontvangen dat een hospitaal 5e klasse en twee ziekenzalen 2e klasse op Bali moesten worden opge richt en dat de officier van gezondheid le klasse Lindner en de officieren van gezondheid 2e klasse ten Bosch en Borst met het noodige hospitaalpersoneel moesten achter blijven. Den 28sten October had de laatste evacuatie plaats van 19 Europeesche, 6 inlandsche militairen en 2 dwangarbeiders, ge deeltelijk van uit Sanoergedeeltelijk uit Lebih. Den BOsten October scheepten de naar Java terugkeerende troepen zich op de reede Sanoer in.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 306