20 werden met het oog op den langen duur der ziekte en der reconvalescentie en in verband met het gevaar voor verspieiding der besmetting zoo spoedig mogelijk weggezonden. In 't geheel werden slechts 3 lijders wegens typhus in een ziekeninrichting opgenomen. De gezondheidstoestand der dwangarbeiders was over het al gemeen vrij gunstig. Het aantal geevacueerden bedioeg o2, één overleed te G-ianjar. Een groot aantal dezer personen leed aan scabies, hetgeen werd toegeschreven aan de omstandigheid dat de keuringen reeds geruimen tijd voor het vertrek der expeditie hadden plaats gehad. Gewonden en gesneuvelden. In het geheel kwamen in behandeling met geschoten wonden 4 europeesche militairen en 2 inlandsche militairen, met gestoken wonden 1 officier, 2 europ. militairen, 2 inlandsche militairen en 1 dwangarbeider, met randjoe wonden 4 europ. militairen en 2 inlandsche militairen. Alle gewonden werden in het leven behouden. Bij een inlandsch fuselier moest eerst een voet later een hooge dijamputatie plaats hebben. Bij een europeesch ser geant met een penetreerende buikwond (lanssteek) werd het geprolabeerde net geamputeerd en daarna de wond open behandeld. Yier europeesche militairen sneuvelden waarvan 3 door een lanssteek, en 1 door een schot door 't hoofd. Gewonden van den vijand. Deze patiënten werden behandeld en verpleegd. Yoor enke len was het noodig hen in het veldhospitaal op te nemen. Hun aantal was aanzienlijk. W eersgesteldheid. In den aanvang der expeditie was het weder meestal dioog, doch gedurende de geheele maand October vielen overvloedige regens, die gepaard met hevige winden en vrij aanzienlijke tem peratuursverschillen, aanleiding gaven tot veelvuldige keel- en buikaandoeningen. Voeding der troepen. In den regel liet de voeding der troepen niets te wenschen over.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 308