- 26 Meer dan eens gebeurde het dat slechts aan 3 a 4 personen zoo'n artikel werd verstrekt en de rest door het opbewaren bedierf. Ziekentransportscliepm. Als zoodanig deden dienst de stoomschepen Fazanten Te- gal.het eerste bestemd voor zware, het tweede voor lichte zieken. De evacuaties hadden plaats naar Soerabaja en verliepen zonder eenige stoornis. Klachten zijn voor zoover bekend niet ingekomen. Het vivresschip Bromo. Dit voertuig heeft aan de intendance groote diensten bewe zen. De inlading van het materiaal was met groote netheid geschied. Als ziekenschip heeft het geen dienst gedaan. De behoefte daaraan heeft zi ch niet doen gevoelen. Direct na de landing werd een geschikt huis gevonden om tot veldhospitaal te worden ingericht, terwijl het ook uit een gezondheidsoögpunt niet noodig bleek patiënten naar de „Bromo" te zenden, omdat het klimaat te Sanoer uitstekend was. Roocle Kruis. Niet alleen aan den zieken militair maar ook aan de gezonden werden door het centraal comité op roijale wijze versnaperingen verstrekt. De uitdeeling daarvan had zoowel in het veldhospitaal als onder de troepen plaats onder toezicht van de officieren van gezondheid. Het was jammer dat de verpakking van de tabak meestal geschied was in vochtige pisangbladeren, zoodat een gioot gedeelte bij aankomst beschimmeld was en niet kon gebruikt worden. In 't algemeen heeft de verpakking der artikelen in petro- eum blikken wel voldaan, doch het dichtsoldeeren dier blikken had hier en daar te wenschen over gelaten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 314