3 komen geheel overeen met die, bestemd voor 1. St. G. Kn en de veldartillerie, doch zijn over het middelste 2. St. Brisant Gn gedeelte iets korter en dus lichter; kunnen ook bij het veldgeschut gebruikt worden. 3. IJ. Ring Gn voorzien van een schokbuis. 4. Kartetsen. Voor het veld- en berggeschut zijn de projectielen en geschutladingen tot een patroon vereenigd. De hulzen zijn van messing, alleen zijn enkele aluminiumhulzen ter beproeving meegegeven." Patroongewicht 6,55 K. G. projectielgewicht 5,3 K.G. In Nederland: patroongewicht 7,72 K. G., projectielgewicht 6 K. G. II. A. Schietproeven met de kanonnen van 7 c. M. LI28 en 7 c. M. Li 14 V. S. „Deze proeven hadden plaats bij de commissie van proefnemingen en bepaalden zich in hoofdzaak tot het bepalen der schootstafelgegevens. De schietproeven werden aangevangen met het meten van gasdruk en snelheid bij gebruik van de ladingen, welke ook bij het beproeven der kanonnen bij de firma Krupp waren aangewend. De gevonden snelheden werden als grondslag aangenomen voor de te berekenen schootstafels." B. Schietproeven ter vergelijking van de kanonnen van 7 c.M. LI28 en 7 c. M. L\14 V. S. met dezelfde kanonnen K. T. „Deze proeven hadden te Batoe-Djadjar plaats voor eene commissie van 4 officieren. Voordat deze commissie bijeen kwam, werden bij de commissie van proefnemingen de voor de schootstafels benoodigde aan vullende proeven met de kanonnen op kanonterugloopaffuit genomen". Ie. Proeven ter vergelijking der uitgezonden vuurmonden. „De kanonnen hebben aan billijke eischen voldaan: na afloop der proe ven was noch van drachtsvermindering noch van spreidingvermeerdering iets te bemerken. Het grootste aantal uit één vuurmond gedane schoten bedroeg 282. Tijdens het vuur ontstaat inwendig een roode koperaanslag, die echter gemakkelijk is te verwijderen. De sluitinrichting munt uit door eenvoudige behandeling en steeds verzekerde goede werking. Ook de in het sluitstuk opgenomen ontstekingsinrichting heeft tot het einde toe uitstekend gewerkt; weigeringen en nabranders zijn niet voor gekomen."

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 323