13 die veranderingen in te hebben aangebracht, die bij de vorige rijproeven noodig of nuttig waren gebleken. II. Opmerkingen betreffende het materieel. Bij de Krupp'sehe draagwijze van de wieg wordt in een ruglast (de slede) en twee zijlasten (de wiegkast en de remcylinder met spiraalveeren) verdeeld; de zijlasten rusten in daarvoor bestemde dragers. Deze wijze van vervoer van de wieg kwam der commissie al dadelijk zóó hoogst onpractisch voor, dat naar hare meening de vraag, of het mogelijk zou zijn om de wieg in haar geheel te ver voeren, dan wel de door Krupp aangegeven wijze de eenige bestaanbaro was, voor een groot gedeelte het al of niet bruikbaar zijn van het K. T. materieel zou beheerschen. Daarom besloot de commissie van den aanvang af niets onbeproefd te laten, om zoo mogelijk tot het vervoer van de wieg in haar geheel te geraken. Behalve toch dat de veer aan beschadiging blootstaat, is dit ook het geval met de glijvlakten van wiegkast en slede, vooral van de wiegkast, daar deze met hare glijvlakte op d9 draagstukken rust. Maar behalve aan beschadiging staan deze deelen voortdurend aan vervuiling bloot, waarbij nog niet eens gedacht behoeft te worden aan het storten van dieren in sawahterrein. Yóór het ineenzetten zou men vrij wel als regel de glijvlakten moeten reinigen, ook al omdat ze met de handen aangevat worden. Verder is als een zeer groot nadeel te noemen, dat de wieg bij het opladen uit elkaar genomen moet worden en bij het afladen weder in elkaar gezet; dit geeft natuurlijk veel oponthoud, vooral als er eenige hapering komt door vervuiling of verbuiging. Bij beproeving bleek de mogelijkheid, om de wieg in haar geheel als ruglast te vervoeren. III. Uitkomsten. Behoudens de hiervoren vermelde voornaamste opmerkingen betreffen de het paardetuig en het materieel, sprak de commissie als haar oordeel uit betreffende a. Het getrokken vervoer. Het stuk wordt vervoerd met de as in de schietaspannen en in nor male omstandigheden zonder achterstuken dus met het lamoen verbon den aan het voorstuk der affuit door middel van het daarvoor bestemde ve rb in dingsstukhet achterstuk wordt dan gedragen door het 4e dier.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 333