Eerste Kamer der 5taten Generaal, Voorloopig Verslag der Commissie van Rapporteurs over de ontwerpen van wet tot vaststelling der begrooting van Nederlandsch-Indië voor het dienstjaar 1909. Het afdeelingsonderzoek van deze ontwerpen van wet heeft de navol gende uitkomsten gehad. Onderafdeeling 65. Materiaal. Snelvuurgescliut. Gevraagd werd, of het rapport omtrent de beproeving van het veldgeschut reeds ontvangen was. Vele leden, hoewel niet wenschende op te komen tegen het opdragen van de levering van geschut aan de firma Krupp, meenden te moeten waarschuwen tegen het vervallen in eenzijdigheid in deze aangelegenheid. Wenscht men zich uitsluitend van de genoemde firma te bedienen, dan is er geen concurrentie meer en zal men zich gebracht zien in den ou- gewenschten toestand van genoegen te moeten nemen met den eisch van den fabrikant, al is die eisch ook boven den marktprijs. Met belangstelling was kennis genomen van het antwoord door den Minister gegeven in de andere Kamer aan den heer Verhey betreffende deze aangelegenheid. Het verschil \an een ton gouds in den prijs van één batterij is inderdaad aanzienlijk. Bljjkens bladz. 479 van die Han delingen heeft do Minister zich bereid verklaard, daarover aan de Tweede Kamer inlichtingen in comité-generaal te geven. Zou de Minister er bezwaar tegen hebben aan deze Kamer mededeeling te doen van hetgeen de aan de firma Krupp gegeven opdracht tot leve rantie inhoudt? Eindverslag der Commissie van Rapporteurs over de ontwerpen van wet tot vaststelling der begrooting van Nederlandsch-Indië voor het dienstjaar 1909 Nadat het Voorloopig Verslag der Commissie aan de Regeering was medegedeeld, is van haar ontvangen de navolgende MEMORIE VAN ANTWOORD. Onderafdeeling 65. Materieel. Snelvuurgescliut. Het door de com missie van officieren in Indië uitgebracht rapport omtrent de beproeving van veld- en berggeschut daar te lande is ontvangen. Dat rapport is

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 386