37 Administratie van de gecombineerde troepen. 1 Luitenant kwartiermeester; 2 Schrijvers; Administratie van den trein. 1 Onderofficier kwartiermeester; 2 Schrijvers Dienst bij de magazijnen. 1 Luitenant magazijnm. (Beheerder magazijnsschip „Bromo"); 1 Onderofficiermagazijnmeester; 2 Onderofficieren conducteur; 3 Schrijvers; 6 Bakkers 8 Magazijnsknechten. Administratie van het veldhospitaal. 1 Luitenant kwartiermeester 1 Onderofficier kwartiermeest er 2 Schrijvers. De vivres, zoomede de overige goederen bestemd voor de Artillerie, de Genie, de Militaire administratie, den Geneeskundi gen dienst, den trein en de cantine, werden te Tandjong Priok ingeladen aan boord van het gewezen wachtschip „Bromo". Dit schip door het Departement van Marine tijdelijk afge staan was, ter reede Soerabaja liggend, door een commissie bestaande uit den Intendant der expeditie en twee door den Commandant der 3e. Mil. Afd. op Java aangewezen officieren dei- Genie en der Artillerie van te voren aan ee n onderzoek onderworpen en voor vivres- (magazijns) schip alleszins gesc hikt bevonden. Nadat de Directeur van het Marine-etablissement te Soerabaia, enkele door de commissie gewenschte verbet eringen had doen aanbrengen, (o. a. werd een houten brug gemaakt voor het in- en uitladen van vee en de noodige hijsch-en losmiddelen aan gebracht) en de voor de behandeling noodig geachte Inlandsche bemanning aan boord was genomen, werd de „Bromo" door een der schepen van de K. N. Marine naar Tand'jong-Priok versleept. Het stuwen van het schip geschiedde onder deskundig toezicht, n. 1. van personeel dat gewoon was de schepen der maatschappij „Nederland" te bevrachten.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 49