40 wal gezet, terwijl inmiddels de „Bromo" van de reede Badjoa naar die te Patiroe werd verhaald. Intusschen begaf zich de Bevelhebber met de drie nog restee- rende schepen, waarop de bereden troepen en de 2 compagnieën trein (wier watervoorraad noodzakelijk moest worden aangevuld) naar Makasservanwaar telegraphisch zou worden bericht, dat dé troepen niet verder hadden kunnen doordringen en naar het strandbivak waren teruggekeerd en tevens machtiging zou worden gevraagd om opnieuw de noodige schepen in te huren, ten einde eene landing te Bacljoa te beproeven. Toen op 23 Juli bleek, dat tengevolge van de, in de beide voorafgaande nachten gevallen, zware regens de natuurlijke put ten in het standbivak te Patiroe voorloopig voldoende water gaven om ook in de behoefte aan kookwater te voorzien, werden vivres gelost, zoodat aan de troepen de gewone voe ding verstrekt kon worden. Op 25, 26 en 27 Juli had het reëmbarkement plaats op de weder ingehuurde paketstoomers en lagen in den namiddag van laatstgenoemden datum alle schepen der expeditionnaire macht zoomede de „Bromo" weder voor Badjoa. Den volgenden dag werd te Benoa geland en in den loop van den dag Badjoa vermeesterd. Bij deze landing voerde de man het noodration niet zelf mede, doch zou met het le Echelon één dag noodration en één dag vivres aan wal worden gebracht. Door het snel invallen van de eb, gelukte het evenwel slechts, het noodration aan wal te brengen. Op 28, 29 en 30 Juli werden achtereenvolgens de s.s. „van Imhoff' en ,,'s Jacob", „Generaal Pel" en „van den Bosch", en de „van Riemsdijk" en „van Outhoorn" weder ter beschikking van de K. P. M. gesteld. Intusschen werden op 29 en 30 Juli telkens voor 3 dagen vivres te Badjoa gelost en geborgen in een steenen gebouw- zonder dak, dat door de Genie met imitatieleder was ingedekt. Gras werd te Badjoa in voldoende hoeveelheid aangetroffen, zoodat de aanvoer van hooi van Soerabajavoorloopig achter wege kon blijven. Het strandbivak bleef bezet door 2 compagnieën, waaraan een luitenant kwartiermeester als fg. Intendant werd toegevoegd,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 52