42 draagpaarden van den trein en werden 3 dagen vivres in lipa- lipa naar Lagoesi nagezonden. Den 2en September maakten twee Inlandsche compagnieën een excursie naar Tosora en Bola en ondernam den 6en Sep tember eene colonne, waaronder de maréchaussee, een veertien- daagschen tocht naar het Noorden. Den Sen September werd het L.H. 15e Bataljon Infanterie in een zevental groote prauwen, gesleept door de „Tjantik II" en het van Makasser ontboden stoomertje „Makasser" de Tjen- ranarivier afgevoerd, overnachtte in de kampong Tjenranabone en scheepte zich den volgenden dag in aan boord van het stoom schip „van Diernen" dat daarop naar Paloppo onder stoom ging. Op het aan het landschap Loewoe gesteld ultimatum, kwam een onvoldoend antwoord in, waarop de troepen, die 2 dagen noodration, gedragen door den man, medevoerden, den 11 en September zonder veel tegenstand te ondervinden nabij kampong Balcmdcd landden, voorts langs den voet van het heuvel terrein oprukten, ten 2 ure n. m. de benting vermeesterden en daarin het bivak betrokken. Na 14 dagen vivres te hebben gelost, keerde de „van Diemen" naar de Tjenranamonding terug. Inmiddels was de Genie die reeds in de eerste dagen, vol gende op de landing te Bacljoaeene telephoonverbinding tus- schen die standplaats en Watampone had tot stand gebracht aangevangen met het leggen van de telephoon van Watampone naar Pampenoeawelk werk den löen September werd op geleverd. De colonne, die den 15en September ter escorteering van den op 13 September in het bivak te Pampanoea aangeko men Gouverneur van Celebes en Onderhoorigheden naar Ma- sepe op weg ging, keerde voorloopig niet naar Pampanoea terug, doch rukte op den terugweg Soppeng binnen en bezette den 25en September Laicoevanwaar uit verschillende tochten werden ondernomen; de voor de colonne benoodigde vivres werden van Pampenoea betrokken. Nog verlieten den 2en October de maréchaussée, medenemen de 7 dagen vivres, het bivak Pampenoeaom de actie boven Masepe voort te zetten; de verder noodig zijnde vivres, enz.,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 54