dienden te worden betrokken van het mede aldaar ageerende 6e Bataljon Infanterie. De sedert verkregen resultaten waren dermate gunstig, dat thans kon worden overgegaan tot het naar Makasser dirigeeren van een troepenmacht bestaande uit het 9e Bat., 1 pel. ca valerie, 1 sectie genietroepen, de artillerie en 1 comp. trein ten einde bij niet inwilliging van de den Radja van Goa door het Gouvernement te stellen eischen zich tegen dat rijkje te keeren. Terwijl inmiddels Watampone, Pampanoea en Paloppo van 3 maanden vivres werden voorzien, vertrok den Ten October een gedeelte van die colonne over Tjamba naar Makasser en scheepte zich het overige gedeelte op dusdanigen datum in aan boord van de daarvoor aangewezen oorlogs- en gouvernements vaartuigen, dat het geheel den 17 October te Makasser was aangekomen. In Boni bleven voorloopig achter 1 Eur. en Inl. compagnie van het 19e Bat. te Watampone en 2 Inl. compagnieën van het zelfde Bat., 1 detachement genietroepen en 1 compagnie trein te Pampenoeci. De Intendant verliet den 9en October het bivak Pampenoea om zich per Gouvernementstoomer „Argus" naar Makasser te begeven ten einde daar de nog noodig blijkende verplegings- maatregelen te treffen, regelde ter reede Tjenrana de terug zending naar Soerabaja van de „Bromo", stelde het ingehuurde stoomschip „van Diemen" ter beschikking van de Paketvaart Maatschappij en verzond per Gouvernementstoomers „Kwartel" en „Argus" vivres, veldkleeding en verder materiaal naar Ma kasser Te Makasser werden nu de noodige vivres voor de in Goa ageerende troepenmacht bijeengebracht. In den ochtend van den 19en October werd Goa binnengerukt de colonne bestond uit: 3 compagnieën van het 9e Bataljon Infanterie. 1 compagnie van het 8e Bataljon Infanterie. 2 pelotons Cavalerie. de Artillerie en Genietroepen zoomede eene compagnie trein, welke 4 dagen vivres medevoerde.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 55