47 van 24 gram elk inhielden. Daarbij komt het lang niet onaan zienlijk te noemen meerder bruto gewicht bij gelijken netto inhoud: 3 blikken a 2,40 K.G. bruto wegende 10,5 K.Gof 2 blikken a 3,60 K.G. bruto wegende 9 K.G. Kip in gelei en gebraden kipbeiden in blik verpakt. Deze artikelen werden ten zeerste geroemd, en dienen dan ook steeds te worden medegenomen, daar het toch meermalen voor komt, dat het niet mogelijk is voor de zieken, kippen van de bevolking te verkrijgen. Briketzout. Economischer in het gebruik dan het gewone zout, waardoor de nadeelige factor dat per eenmansvracht 17 K.G. van het briketzout wordt vervoerd tegen 20 K.G. van het gewone zout vrijwel wegvalt. Padi—Gaba. De te Watampone en te Pampenoea door de bevolking ach tergelaten padi was vrij spoedig verbruikt, zoodat voor de paar den gaba moest worden opgevoerd. Eene enkele maal is met de colonne gaba medegegeven; regel was dat de benoodigde padi door de bevolking werd geleverd. "Vooral in Soppeng kon in meer dan voldoende mate padi worden verkregen, vooral langharige, welke, evenwel zonder bezwaren op te leveren, door de paarden met graagte is genut tigd geworden. HooiGras. Onder het te Weltevreden geleverde hooi bevond zich eene partij Australisch hooi, dat veel beter in qualiteit bleek dan het in Indië gewonnen hooi. Slechts een betrekkelijk klein gedeelte hooi is verstrekt aan de paarden, daar— waai' maar eenigszins mogelijk— gras werd gesne den; het vee echter nuttigde het hooi gaarne. Over het geheel werd slechts zeer kort gras aangetroffen en moesten daarbij de dwangar beiders het gras, op zeer grooten afstand van de bivaks, snijden. C. Kleeding en Schoeisel. Veldkleeding. Van alle zijden werd te kennen gegeven, dat men met de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 59