49 Nog werden de volgende wenschen geuit: a. Zolen en hakken te voorzien van kopspijkers. 1) b. Het verstrekken van een dubbel stel veters. 2) Bamboehoed. De bamboehoed werd over het geheel geprezenalthans verre gesteld boven den model helmhoed. De meeningen over het wenschelijke om tusschen hoed en zweetband kurkjes aan te brengen zijn zeer verdeeld 3). Allen staan echter voor, het aanbrengen van: a. eenen ventilatie-dop in den bol zoomede voor- en achter openingen 4) in den hoed. b. een tweeden drukknop om naar verkiezing den rand te kunnen opslaan. c. roode voering in den hoed in stede van groene voering. Duurzaam is de hoed geenszins; is spoedig gehavend, vooral wanneer men zich door struikgewas een weg baant. Er dient te worden tegengegaan, dat men den hoed als hoofd kussen bezigt. Het aanbrengen van eene deuk in den bol en zulks ten einde een sierlijker vorm aan den hoed te geven doet de duurzaam heid van den hoed niet verminderen 5). Slobkousen. Velen blijven aan de oud-model slobkousen 6) de voorkeur schen ken, ofschoon men bij de nieuw.model slobkousen de volgende voordeelen aantreft als: riem- in de plaats van knoopsluiting; de losse souspied, welke het mogelijk maakt eenig binnenge drongen voorwerp uit den schoen te verwijderen, zonder daar voor de slobkousen uit te doen, en de aan den binnenkant der 1) Reeds tijdens de expeditie werden kopspijkers aangebracht, waar dit noodig bleek. Schoenen voorzien van kopspijkers opleggen in de magazijnen verdient afkeuring. D. v. O. 2) Later zijn reserveveters medegegeven ter verstrekking tegen betaling. D. v. O. 3) Besloten is die kurkjes wel aan te brengen; de Gouverneur-Generaal heeft dit gewild D. v. O. 4) Is af te keuren. D. v. O. 5) Die deuk doet de duurzaamheid wel degelijk verminderen. Bij de Boni-expeditie was het vooral aan die deuk te wijten, dat de hoeden spoedig defect raakten. D. v. O. 6) Ja, vrij algemeen vindt men de oud-model slobkousen beter. D. v. O. Bijl 1908 4

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 61