EO slobkousen voor beredenen aangebrachte lederen belegsels, welke ontegenzeggelijk de duurzaamheid daarvan opvoeren. Als voornaamste grief werd vernomenhet minder goed aan sluiten van de slobkous bij de wreef van den voet. Evenals de oude eischen de nieuwe slobkousen talrijke her stellingen. D. Uitrusting. Veldkookger eedschap. Moeielijk zal het zijn practischer veldkookgereedschap te doen vervaardigen. De volgende voordeelen worden opgesomd: a. groote lichtheid bij voldoende stevigheid en als gevolg van de groote lichtheid eene uiterst welkome besparing aan draagkrachten. Waren voor het vervoer van het oude keukengereedschap 8 koelies noodig, het nieuwe veldkookgereedschap eischte daarvoor slechts 5 dragers; 5. twee nesten zijn ruim voldoende voor eene sterke compagnie; c. op de voorgeschreven wijze, welke in alle opzichten doel treffend valt te heeten, verpakt, wordt het nadeel van het in de ketels bergen van voorwerpen, welke niet tot het keuken gerei behooren, ondervangen d. aanmerkelijke tijdbesparing bij het bereiden van het eten; e. de ronde vorm van de ketels maakt eene afdoende rei niging mogelijk. Als eenig nadeel staat hier tegenover, dat de houten kruizen niet voldoende hoog zijn; hierin werd voorzien door het daarop spijkeren van houten latjes 1) Yoorts zou het wenschelijk zijn de bij de nesten behoorende zeildoeksche emmers meer capaciteit te geven 2). Het stalen keukengereedschap is na eenig gebruik niet geheel roestvrij te houden; daaraan zal dan ook de voorkeur, welke 1) De kruizen zijn thans 3 cM. hoog'er gemaakt. D. v. O. 2) Is zeer twijfelachtig. Bij grootere capaciteit zijn de emmers, nat geworden, on evenredig zwaarder. D. v. O.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 62