53 V'eerbalansen-unsters. Beide practische weegwerktuigen; de eerste zijn boven de tweede te verkiezen, daar het wel eens voorkomt, dat de un sters in het gebruik breken. Ververschingskistjes. Verpakking in blikken uitmuntend gebleken; gewenscht echter de blikken van sloten te voorzien, ten einde ontvreemding van den inhoud te voorkomen. Buiten. Slechts een zeer klein gedeelte van de medegenomen duiten is aan de troepen ter betaling afgegeven geworden. Al zeer spoedig vond de Ned,-Indische pasmunt bij de be volking gereeden ingang. Ledige petroleum-blikken; een gedeelte van deksels voorzien. Dienen steeds in voldoende mate te worden medegenomen. Zijn van veel nut en voor allerlei doeleinden te bezigen. Verlichtingsmiddelen. Gasoline-lampen en gasolinestormbranders. De, ten gebruike in het op te richten veldhospitaal, van Batavia medegenomen gasoline-lampen zijn om zoo te zeggen niet in gebruik geweest; althans te kort om daarover een af doend oordeel te kunnen uitbrengen. Niet zoo over de gasolino-stormbranders. Deze door de ge nietroepen geplaatst verlichten tot op 40 meter de faces van het bivak op alleszins voldoende wijze. Evenwel eischen zij een nauwgezet toezicht en eeneserieuse dagelijksche reiniging, willen zij bij eenigszins sterken wind goed blijven doorbranden. Stormlantaarns. Van de verschillende stormlantaarns hebben de z.g. vleermuis branders uitstekend voldaan, zijn uiterst eenvoudig, van stevige constructie, gemakkelijk in het onderhoud, alle redenen, waar door zij zich bijzonder eigenen voor een gebruik te velde. Gasoline. Met den fg. Intendant te Makasser was overeengekomen, dat

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 65