54 de benoodigde gasoline in drum's inhoudende 36 L. op eerste aanvraag per gouvernements-stoomer naar de golf van Boni zou worden verscheept. De hoogst beperkende bepaling, vervat in het vrachttarief der K. P. M., dat de gasoline slechts in ijzeren fusten, elk niet meer wegende dan 60 K. G-. en dan nog maar 10 fusten tege lijk, mag worden vervoerd, deed de voorkeur schenken aan het vervoer per gouvernements-stoomer. Deïst na het bezetten van Pampanoea werd overgegaan tot het van Makasser betrekken van gasoline, welke met het oog op het hoogst gevaarlijk karakter niet aan boord van de „Bromo" werd geborgen, doch op een der drijvervlotten gestapeld. In het bivak werd de gasoline in een geïsoleerd gebouwtje op- geschuurd. Om de even opgegeven reden is afgezien van het medegeven van gasoline aan uitrukkende colonnes en werd ze alleen in de bivaks Walampone en Pampanoea voor verlichting gebezigd. Over het geheel luidt het oordeel niet bijzonder gunstig en voorziet het niet in een bepaalde gevoelde behoefte. Imitatie-leder De door de Genietroepen medegenomen, voor het indekken bestemde rollen imitatie-leder, hebben in een ware behoefte voorzien. Kapmessendwangarbeiders. De qualiteit van deze kapmessen kon niet worden geroemd; worden spoedig bot, zoodat ze veelvuldig gescherpt dienen te worden. Wenschelijk zou het zijn in de plaats daaraan, parang's uit te reiken. E. Transportmiddelen te land. Dwangarbeiders. Blijven steeds de meestgewenschte draagkrachten; in het bij zonder voor marcheerende colonnes. Vrije lieden uit het landschap „Binamoe" De voorwaarden, waaronder deze lieden als dragers werkzaam

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 66