57 stroozakken, werd een der grootste prauwen voor ziekenvervoer ingericht. Drijvervlotten. Door de Genie werden een 3-tal van deze vlotten mede gevoerd. Hebben zeer veel nut opgeleverd en werden aanvankelijk gebezigd voor het lossen van paarden en vee te Badjoa. In de branding, welke zich voor de Tjenranamonding deed gevoelen, werden zij in mindere mate benut, daar het trekken dier vlotten door de branding tengevolge had, dat enkele stoom- sloepen ontzetten. Met het oog daarop werden een tweetal vlotten op de Tjen- rana-rivier gestationneerd, het vee, in laadbooten geladen door de branding de rivier binnengebracht en vervolgens overgeladen op die vlotten, welke daarop door „Tjantik II" of „Makasser II" naar Pampenoea werden gesleept. Het behandelen der in hooge mate slecht te besturen vlotten vereischt zeer bedreven personeel. Het politie- en communicatievaartuig Tjantik II" en de groote stoombarkcis Makasser II"Beide vaartuigen hadden Marine bemanning. Lipa-Lipa. Uitgeholde boomstammen met een laadvermogen van 2 tot 5 picol. Zijn benut wegens hunnen geringen diepgang tot opvoer van vivres over Pampenoea naar Singkang en later zelfs naar het meer Ternpe. Door de Genie zijn van deze vaartuigen vlotten voor rivier- opgang vervaardigd. Gouvernementsvaartuigen. Van de vrijwel wekelijksche communicatie door deze vaar tuigen met Makasser onderhouden, werd gebruik gemaakt om enkele artikelen, w.o. ijs, van die plaats te betrekken. Communicatiemiddelen. Voor het onderhouden der communicatie tusschen Soerabaja

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 69