67 le. om het noodige te verrichten voor de inhuur van de voor den overvoer der expeditionnaire troepenmacht naar het opera- tietooneel benoodigde transportmiddelen; 2e. om met de Koninklijke Paketvaart Maatschappij de noodige regelingen te treffen voor het onderhouden van eene geregelde gemeenschap tusschen Soerabaja en de Golf Boni. Ten negende. Te bepalen: le. dat de aan de expeditie deelnemende officieren, ambte naren, civiele personen, Inlandsche hoofden, onderluitenants, onderofficieren, mindere militairen, koelies, dwangarbeiders, paar den en muildieren worden verpleegd als op voet van oorlog; 2e. dat de verpleging op oorlogsvoet rekent in te gaan van en met den dag van ontscheping op Celebes en te eindigen van en met den dag van inscheping tot terugkeer van expeditie 3e dat voor de geëvacueerden de verpleging op oorlogsvoet ophoudt van en met den dag van vertrek van het oorlogsterrein 4e. dat in commissie buiten het oorlogsterrein gezonden officieren enz. tijdens den duur der commissie verpleegd blijven als op voet van oorlog; 5e. dat de officieren en adjudant-onderofficieren tijdens hunne verpleging op voet van oorlog, ter bestrijding hunner uitgaven voor voeding, bedienden en transportmiddelen, daggelden zullen genieten, als voor hun rang of graad is aangegeven bij 15 van het militair tarief No. 4 (Staatsblad 1879 No. 271), zullende zij alsdan voor zich geen aanspraak hebben op voeding van Landswege, noch op koelies of indemniteit daarvoor, als aan gegeven in het militair tarief No. 5 (Staatsblad 1873 No. 132) terwijl bij verpleging in eene ziekeninrichting, zoomede bij ver voer binnen het oorlogsterrein met Harer Majesteits oorlogs-, Gouvernements- dan wel particuliere stoom- of zeilvaartuigen, voor de dagen, waarop twee of meer maaltijden aan boord worden genoten, van dat daggeld het halve bedrag zal worden ingehouden; 6e. dat aan de gehuwde officieren, onderluitenants en Euro- peesche onderofficieren (waaronder zij, die als weduwnaar, ge scheiden echtgenoot of als ongehuwde een of meer wettige of gewettigde kinderen te hunnen laste hebben), die aan de expeditie deelnemen, gedurende hunne verpleging op oorlogsvoet wordt toegekend eene toelage, bedragende voor de officieren f 85 (vijf

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 79