Deze artikelen moeten worden bekostigd uit de hierna te noemen geldelijke tegemoetkoming ter verbetering der voeding en uit de geldswaarde voor de te min ontvangen vivres, voor zoover die genoemd zijn in de eerste rubriek van 1 van dit tarief, met uitzondering van boter. Die geldswaarde wordt berekend naar door den Legercommandant vast te stellen prijzen. Bovenbedoelde van landswege toe te kennen geldelijke tege moetkoming bedraagt: voor ieder Europeesch, Afrikaansch of Amboineesch militair 6 cent per dag; voor ieder Inlandsch militair 4 cent per dag. 6. Aan de Europeesche militairen kan een ration jenever van 0.05 Liter per man en per dag van Landswege worden verstrekt, wanneer zij langer dan een dag buiten het kwartier zijn werkzaam geweest. Rechthebbenden kunnen desverkiezende, in plaats van het ration jenever, de geldswaarde daarvan volgens contracts- of aankoopsprijs ontvangen. 7. Aan de troepen en dwangarbeiders kan, bijaldien de noodzakelijkheid daartoe uit een geneeskundig certificaat blijkt, boven het in 1 hier voren bedoeld ration thee van 0.005 KG. nog eene hoeveelheid van 0.0C3 KG. per man en per dag wor den verstrekt. 8. Indien vrije koelies, tolken, gidsen, spionnen enz. aan uitrukkende colonnes worden toegevoegd, kan ook aan dezen het ration voor Inlanders en dwangarbeiders volgens 1 hier- voren worden verstrekt. 9. Wanneer dit door den Commandant der expeditionnaire troepen wenschelijk wordt geacht, kan, voor een of meer der artikelen, genoemd in de eerste rubriek van 1 van dit tarief, aan de militairen en ten behoeve der dwangarbeiders worden uitgekeerd eene indemniteit voor vivres, berekend naar dooi den Commandant van het Leger vast te stellen prijzen dan wel volgens de prijslijst der artikelen in beheer en bewaring bij de militaire administratie en zulks boven en behalve de bij 5 bedoelde geldelijke tegemoetkoming. 10. Yoor zoover de voorraad en de omstandigheden dit

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1909 | | pagina 86