104 uitgerukt, nadat den 17en Loeboek Mengkoewang reeds was bezet en van vivres voorzien. Het was bekend, dat op het pad naar Limboer, het brandpunt van het verzet, zware versterkingen waren aangelegd, die door een talrijken vijand verdedigd zouden worden. Met achterlating van 40 man te Pelajang en van 24 bajonetten te Loeboek Mengkoewang, dat goedgezind scheen, rukte den 22en Juni de geheele beschikbare en hierondervolgende macht van Loeboek Mengkoewang naar Limboer op: Commandant: kapitein G. H. Brack. Yoortroep: 1 officier en 30 bajonetten (één sectie). Hoofdtroep: 1 officier en 54 bajonetten (twee sectiën). Trein. Achtertroep: 1 ondetluitenant en 30 bajonetten (één sectie). Totaal: 114 bajonetten waarbij 60 koelies met vier dagen vivres. Bij den opmarsch werd een slecht voetpad gevolgd loopende langs den rechteroever van de Tëbo, door sterk ingesneden hoog heuvelachtig zwaar begroeid terrein. Om 8 uur v. m. viel een schot, dat een drager verwondde en kort daarop een valblok hangende in een boom, dat evenwel tijdig ontweken kon worden. Voortdurend ontving nu de colonne uit het bosch enkele schoren, waartegen niets anders gedaan kon worden, dan het afge ven van enkele salvo's in de richting, vanwaar ze kwamen, daar ze afgegeven werden van ravijnhellingen op de flanken, die niet dan met groot oponthoud te bereiken waren. Om 9J uur deelde de gids mede, dat men dicht bij de versterkin gen moest zijn, waarop de voortroep ter verkenning voorwaarts ging, terwijl de rest der colonne op het voetpad in stelling bleef. Bij de verkenning, waarbij zich de colonne-commandant be vond, werd op 100 pas voorwaarts een versterking ontdekt en, daar het terrein links daartoe gunstig scheen, een sectie in die richting gezonden, om de versterking te omtrekken, terwijl de voortroep en de rest der troepen verspreid in het terrein de richting van het voetpad bleven volgen. Het voorwaarts gaan kon echter slechts langzaam geschieden, daar spoedig op een groote hoeveelheid aangebrachte hindernissen, als valkuilen met randjoes, rotanstrikken, voet- knie- en buik-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 116