105 randjoes en wolfskuilen gestuit werd, zoodat letterlijk geen Q d. M. vrijgelaten was. Het bleek dientengevolge volstrekt onmogelijk door het terrein voorwaarts te komen en werd derhalve naar het voetpad terug-' gekeerd om daarlangs voorwaarts te gaan totdat een opengekapt terremgedeelte bereikt werd, waar op 50 pas voorwaarts de versterking zichtbaar werd. Op dit oogenblik werd het eerste salvo van de omtrekkende sectie gehoord en stormde de troep hierop voorwaarts. Nu brak echter een allerhevigst geweer- en lilavuur losset- geen, mede doordien de troep in haar eersten aanloop door de hindernissen gestuit werd, zulk een indruk maakte, dat er een merkbare weifeling ontstond. De gewonden kropen achteruit, de anderen vuurden hevig door, doch waren niet vooruit te krijgen. Niettegenstaande één der sectiën al spoedig 57% en de andere 50% verliezen had, wisten de officieren, de luitenants W. G. van Hoogènhuyze en K. L. Rozendaal, door hun goed voorbeeld de manschappen weer tot den stormloop te bewegen zoodat, nadat ook de sectie van den adjudant- onderofficier Müssig daar aan deelnam, de bentingA kort daarop genomen kon worden, waarin de laatste verdedigers neergeschoten werden. Thans bleek, dat de vijand in de nabijheid nog een drietal ben- tings B. C. en D. had aangelegd, welke nu echter met geringe moeite genomen konden worden (zie schets). Onze verliezen bedroegen één gesneuvelde, 20 zwaar- en 19 lichtgewonden, laatstgenoemden veelal door randjoes. De vijand liet in de hoofdbenting 12 dooden, 1 lila, 6 geweren en vele blanke wapens achter, terwijl vele vluchtenden neergeschoten konden worden. Nadat de gewonden verbonden waren, werd om 12£uurn.m. naar Limboer doorgemarcheerd, dat zonder noemenswaardigen tegenstand bereikt werd. 's Nachts stierf hier een der gewonden. Daar geen dokter bij de colonne aanwezig was deze was ten- behoeve van een zwaar gewonde te Pëlajang achter moeten blijven werd met het oog op de gewonden besloten den volgen den dag naar Loeboek Mengkoewang terug te marcheeren, zoo dat den 23en te 9 uur v. m. de terugtocht aangenomen werd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 117