130 - bij Soengei Soemei in een door de bevolking aangewezen schuil plaats overvallen, terwijl een ander deel bij Pagar Poeding in een hinderlaag viel, uitgezet op aanwijzing der hoofden van die doesoen. In Februari 1905 overviel een patrouille, bij de achtervolging van de Pangerans Ratoe en Singo een deel hunner bende in Sialang Merenti op de grens vau Indragiri, waarbij vier perso nen sneuvelden en 18 gevangen genomen werden. £>e genoemde Pangerans weken daarop naar Indragiri uit, van waar zij achtereenvolgens naar Padang Lawas en Kwantan trokken. Zij werden in October en November wederom in het gebied van de Soemei, Kilis en Ketalo gesignaleerd, waar talrijke derwaarts uitgezonden patrouilles wel eenige aanraking met hen kregen, zij echter steeds weer wisten te ontkomen. Reeds werd t.a. p. vermeld, hoe Raden Mat Tahir in het laatst van 1903 het stroomgebied in den omtrek van Moeara Tambesi in opschudding bracht en hoe het eindelijk gelukte, hem uit de onmiddellijke nabijheid te verdrijven. De voeling met zijn bende ging echter nooit geheel verloren en onze pa trouilles troffen aanhoudend schuilplaatsen van hem aan of maakten voorraden van hem buit. Zoo was den 21 en Decem ber een patrouille onder den luitenant Badings uitgerukt om zijn schuilplaatsen in de nabijheid van Boeloe Kasap te over vallen. Deze werden echter ledig bevonden. De gids, die zich gedurende eenigen tijd van de patrouille verwijderd had en later terugkeerende, voorgaf, deze in de duisternis te zijn kwijt geraakt, had, zooals naderhand bleek, de bende gewaarschuwd, waarop deze in allerijl de vlucht had genomen. Den 24en Februari 1904 bevond zich de adjudant ond. off. Müssig met een mobiele sectie (40 man) in de Koeboedoesoen Sigam, waar hij, tactvol geholpen door den demaug van Moeara Tam besi, de ligging van de schuilplaats van Raden Mat Tahir, 2 uur verder aan de Sialang Rawa, te weten kwam. Geleid door Koeboe's werd die schuilplaats, dwars door het bosch marchee- rende, tot op 30 passen genaderd, waar het spreken der ben deleden duidelijk vernomen werd. Hier werden door Müssig

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 142