- 10 zijn bestemd tot het vervoer zoowel van gewone als besmet telijke militaire en burger personen; bij infectie use ziekten worden ze onmiddellijk in het Hospitaal na gebruik gedes infecteerd. Ook zagen wij nog een paar verschillende vormen van in gebruik zijnde zadels, waarbij ons een lederen bekapping aan den stijgbeugel opviel, bestemd om den voet tegen koude en regen te beschermen. Auto-ambulances had men wegens de hooge uitgaven nog niet voor het leger aangeschaft. In een ander hospitaalgedeelte bevond zich een magazijn met reserve-materieel en medicijnen voor de ziekeninrich- ting; er was een voorraad aanwezig voor 6 maanden, welke voorraad grootendeels uit Amerika zelf betrokken werd. In dit magazijn, staande onder een Majoor, vielen ons een paar practische rolstoelen voor patiënten op, die door hen zelf met de handen voortbewogen en gestuurd kunnen wor den; de inkoopsprijs daarvan bedraagt 18 Amerikaansche dollars. Voor de loopende zieken en het hospitaalpersoneel zijn aanwezig recreatiezalen, waarin zelfs twee biljarten stonden in elk locaal. Bovendien is er een soort van winkel, waarin verschillende versnaperingen en niet alcoholhoudende dranken gekocht kunnen worden. Naast dezen winkel bevond zich eene wel voorziene bibliotheek, zoowel voor de patiënten als het hospitaalpersoneel. Eene afzonderlijke keurige chambree is bestemd voor het verblijf der hospitaalsoldaten; deze chambree zag er netjes, geriefelijk uit, was luchtig en goed verlicht. Ieder verpleger heeft een helder wit geschilderde krib van hetzelfde model als op de zalen, voorzien van staalveeren onderlaag, paardenharen matras, wit laken, roode deken en muskietenklamboe van tule. Voor elke krib stond een kist, waarin het eigendom dezer personen kon opgeborgen worden. De uitrusting te velde bestaat uit (zie Drillregulations blz. 2124): bruin khaki-tenue met dito helmhoed en putties; een bruin zeildoeken verbandtasch, waarin een zeildoeken portefeuille met schaar, Piansche pincet, veiligheids- en ge wone spelden, verder gesteriliseerde verbandpakjes, gaaspakjes,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 14