147 gescheiden echtgenoot dan wel als ongehuwde een of meer wettige of gewettigde kinderen te hunnen laste hebben), zoolang zij geene vergunning hebben bekomen om zich door hun gezin te doen volgen, wordt toegekend eene toelage bedragende voor de officieren f 85.(vijf en tachtig gulden) en voor de genoemde catagorieën van onderofficieren f 30.— (dertig gulden) 's maands, ingaande de maand van aankomst te- en eindigende de maand van vertrek van Moeara Tambesi, met dien verstande, dat, bijaldien de hierboven bedoelde vergunning voor dien tijd gevraagd of ongevraagd wordt verleend, de toelage ophoudt van en met de maand volgende op die waarin het gezin ter plaatse aankomt of, naar het gevoelen van den Militairen com mandant, had kunnen aankomen; VIII. dat te Moeara Tambesi door de rechthebbenden op den voet van het bepaalde bij het militair tarief No. 36 (Staatsblad 1878 No. 306) huishuurindemniteit zal worden genoten, als voor de hoofdplaats Paleinbang is vastgesteld IX. dat aan officieren, onderofficieren en mindere militairen woidt vergund op den voet van de daaromtrent bestaande bepalingen, ten behoeve van hunne achtergebleven vrouwen en kinderen te delegeeren X. dat de te Moeara Tambesi te legeren militairen beneden den graad van adjudant-onderofficier, zoomede de dwangarbeiders (deze laatste als Inlandsche militairen), van landswege worden gevoed, overeenkomstig het bij dit besluit gevoegd voedingsta rief en zulks ingaande van en met den dag van vertrek van Palembang (c. q. Djambi); XI. dat aan de achter te laten vrouwen en kinderen van de militairen beneden den graad van adjudant-onderofficier van landswege de voeding zal woiden verstrekt als aangegeven bij de afdeeling D van het militair tarief No. 20 (staatsblad 1890 No. 100); XII. dat aan de militairen beneden den graad van adjudant- ondei officier wordt vergund ten behoeve van hunne medegenomen vrouwen en kinderen rijst en zout tegen betaling uit 's lands voorraad te ontvangen; XIII. dat aan officieren, onderluitenants en adjudanten onder officieren, zoomede aan de c. q te Moeara Tambesi verblijvende

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 159