152 - II. dat Soeroelangoen, van 1 Augustus af, beschouwd wordt als een tijdelijk garnizoen; III. dat aan de officieren, onderluitenants en adjudanten-on derofficier, geplaatst te Moeara Tambesi, Soeroelangoen of andere eventueeel nog op te richten tijdelijke posten of garnizoenen in de residentie Palembang of het aangrenzend onafhankelijk gebied, een vivresgeld van f 1.50.— (een gulden en vijftig cent) per dag wordt toegekend, ingaande voor Soeroelangoen van en met 1 Augustus 1901 en voor de overige posten en garnizoenen met den dag na dien van aankomst, en eindigende met den dag voor dien van vertrek van daar IV. dat aan de gehuwde officieren, onderluitenants en Euro- peesche onderofficieren (waaronder zij, die als weduwnaar, ge- gescheiden echtgenoot of als ongehuwde één of méér wettige of gewettigde kinderen te hunnen laste hebben), zoolang zij geene vergunning hebben bekomen om zich door hun gezin te doen vol gen, wordt toegekend eene toelage, bedragende: voor de officie ren f 85.— (vijf en tachtig gulden) en voor de onderluitenants en onderofficieren f 30.— (dertig gulden) 's maands, en zulks voor de uit het commandement van Palembang afkomstige officieren enz. van en met de maand van aankomst op- of in-, en tot en met de maand van vertrek van of uit de 3 van dit artikel bedoelde posten of garnizoenen, en voor de van elders afkoms- tigen van en met de maand van vertrek naar- tot en met de maand van vertrek van Palembang; met dien verstande, dat bijaldien de hoogerbedoelde vergunning voor dien tijd gevraagd of ongevraagd wordt verleend, de toelage ophoudt van en met de maand, volgende op die, waarin het gezin ter plaatse aankomt of naar het gevoelen van den Mili tairen commandant van Palembang had kunnen aankomen; V. dat op de posten en in de garnizoenen, bedoeld bij 3 van dit artikel, door de daarop rechthebbenden, op den voet van het bepaalde bij het militair tarief No. 36 (staatsblad 1878 No. 306) huishuurindemniteit zal worden genoten als voor de hoofdplaats Palembang is vastgesteldmet dien verstande noch tans, dat de gehuwde of met gehuwde gelijk te stellen recht hebbenden, die niet uit het commandement Palembang afkom stig zijn, de voor hun rang of graad vastgestelde huishuurin-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 164