158 demniteit zullen genieten voor het garnizoen, waar hun gezin zich vestigt of gevestigd blijft, dan wel, indien de plaats van vestiging geen garnizoensplaats is, voor het naastbij gelegen garnizoen, zullende de plaats van verblijf van het gezin (hetzij bij eerste of- nadere vestiging bij verhuizing) moeten blijken uit eene door de eerste militaire of civiele plaatselijke autori teit af te geven verklaring; YI. dat aan officieren, onderluitenants, onderofficieren en mindere militairen wordt vergund op den voet vau de daar omtrent bestaande bepalingen ten behoeve van hunne ach tergebleven vrouwen kinderen te delegeeren VII. dat aan de van elders naar Palembang gedirigeerde offi cieren, onderluitenants en onderofficieren op maandelijkseh traktement, die niet ter nadere indeeling daarheen worden over geplaatst, wordt vergund een voorschot op tractement te ont vangen, voor de gehuwden en met gehuwden gelijk te stellen personen ten bedrage van twee en voor de overigen van een maand tractement, terug te betalen op de wijze als respectie velijk voor gehuwden en ongehuwden is aangegeven in 10, sub. b. van het Bijvoegsel tot de Instructie voor het voeren der administratie bij korpsen en garnizoenen VIII. dat de op de posten of in de garnizoenen, hiervoren in 3 bedoeld, gelegerde of te legeren militairen beneden den graad van adjudant-onderofficier, zoomede de dwangarbeiders (deze laatsten ais Inlandsche militairen) van landswege worden gevoed overeen komstig hoogervermeid voedingstarief, en zulks zoo noodig reeds van en met den dag van vertrek van Palembang (c. q. Djambi) en anders van en met den dag, volgende op dien van aankomst; IX. dat aan de achtergelaten vrouwen en kindereu van de militairen beneden den graad van adjudant-onderofficier, voor zooveel de Europeesche onderofficieren beneden dien graad be. treft echter alleen aan de niet wettige vrouwen en de niet wettige of gewettigde kinderen, rijst en zout zal worden verstrekt op den voet van het bepaalde bij afdeeling D van het militair tarief No. 20 (staatsblad 1890 No. 100); X. dat aan de militairen beneden den graad van adjudant-on derofficier wordt vergund ten behoeve van de vrouwen en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 165