Bijlage 117, Militair Commando van P a 1 e m b a n g. Ageerende troepen in liet Djambische. Soeroelangoen (Djambi), den 7en September 1902, Instructie voor den kapitein van den staf toegevoegd aan den Militairen Commandant van Palembang voor de verrichtingen in het Djambische en aangrenzend onafhankelijk gebied. De kapitein van den generalen staf J. P. Michielsen wordt belast met de leiding der operatiën in de Boven Tambesistreek en pleegt daartoe het noodige overleg met den controleur te Soeroelangoen. Het doel is de pacificatie van het gebied der Loeak XII waai de Depati Tiang Poen Poen gezag voert. Diens gezag strekte zich ook uit over de doesoens le Aijer Batoe, 2e Pelagan Pan- djang, 3e Parit en 4e Panojong Nha, gelegen aan de Boven Merangin. Dat doel moet worden bereikt door op te rukken naar Si Kantjing en Ma. Siauw, de tegenstand te breken en daar zoo lang mogelijk liefst te Ma. Siauw te verblijven, hoofden en be volking te dwingen in onderwerping te komen en naar de doesoens terug te keeren. De kapitein Michielsen beschikt over de te Soeroelangoen (Djambi) tehuis behoorende troepenmacht en dragers doch laat minstens 75 bajonetten achter. Van uit Ma. Enom, dat bereids bezet is, wordt zoo spoedig mogelijk opgerukt, een detachement ter plaatse achterlatende. Zoo zulks noodig blijkt wordt tusschen Ma. Enom en Si Kan tjing nog een etappepost gevestigd. Aangezien de vijand onbeduidend is, wordt een macht van 100 bajonetten, mits goed aangevoerd, alleszins voldoende geacht om het verzet te breken. Tegelijkertijd rukt eene colonne van uit Soeroelangoen (Rawas) op naar Batin Penambang (Sekladi), die na verkregen politiek

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 169