12 Universiteit gedurende 4 jaar, moeten dan 1 practised jaar aan de ziekeninrichtingen doormaken, doen dan medisch staatsexamen en zijn bij slaging daarna gerechtigd als arts te practiseeren. Wil nu deze arts Offic. van Gez. worden, dan doet hij eerst een toelatingsexamen om in het „reserve- corps" te worden opgenomendan gaat hij voor 8 maanden naar de medische militaire school te Washington, doet gedu rende dien tijd 6 examens en wordt na het laatst afgelegd examen toegelaten als le Luit. Offic. van Gez. 2e kl. tot de „regular medical army". Na 5 jaar wordt hij steeds kapitein, doch moet daarvoor een examen afleggen. De Majoorsrang wordt bereikt al naar gelang er vacatures zijn, doch ook om dezen rang te verkrijgen moet examen afgelegd worden; zulks wordt niet geëischt voor Overste en Kolonel. Door de groote uitbreiding, die het corps Offic. v. Gez. ge kregen heeft in de laatste 10-tal jaren, was het mogelijk dat een Offic. v. gez. 2e kl. zelfs in 9 jaar tijd Majoor werdeen tweetal dezer jeugdige hoofdofficieren, die bovendien beschik ten over een groote mate van jeugdige werkkracht en studie geest, mochten wij gedurende het congres te Manila ontmoeten. De voorschriften betreffende den militair geneeskundigen dienst zijn samengevat in het: „Manual for the Medical De partment 1906", welk eenigste exemplaar mij door de groote welwillendheid van den bevelvoerenden Generaal Duvall, uit het staf-archief werd afgestaan, evenals het „Drill Regulations and Outlines of first aid for the Hospital Corps, United States army, 1908", dat de reglementen bevat voor het hospi- taalpersoneel. Eene handleiding tegen den I. Y. bestaat. De opleiding van het hospitaalpersoneel tot gediplomeerde verplegers duurt 4 maanden en geschiedt volgens: „A com plete handbook for the hospital corps of the U. S. army and navy and State military forces bij Charles Field Mason; New- York: William Wood and Company". Na afloop van boven- genoemden cursus wordt examen afgenomen. Fort Mac-Kinley Fort Mac-Kinley is geen foi t, doch een groot militair kam pement, omvattende alle wapens en diensten, bezittende een

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 16