158 succes, bestemd is om via Temalang te gaan naar M. Kasiro tot het pacificeeren van het stroomgebied der Boven Batang Asei. Laatst bedoelde colonne staat onder leiding van den kapitein der Infanterie Walpot, zullende het politiek beleid in handen worden gelegd van den controleur der Rawas, den heer Jeekel. Tot opvoer van het noodige en afvoer van geëvacueerden is een overeenkomst gesloten met de Hadji's öoedagar en Djalil, die de vaartuigen brengen tot Rantau Gedang, terwijl de Rio aldaar voor verdere opvoer enz. zorg draagt. Er moet naar worden gestreefd zoo spoedig mogelijk transport te water tot Si Kantjing uit te strekken. Voor gidsen zorgt het bestuur. Daar waar mogelijk wordt versch vleesch verstrekt. In de doesoens, die zich verzetten, wordt ten koste der be volking geleefd, alzoo de karbouwen geschoten en de ga'ba tot rijst gestapt. Zoodra onderwerping plaats heeft wordt een en ander aange kocht. Met geweer, lans of klewang gewapend loopende bevolking wordt als vijand beschouwd. Hei ouder dak brengen van den troep is een der hoofdeischen, zoodat daar waar urgent, de daken der woningen kunnen worden afgenomen om c.q. elders te gebruiken. Is het logeeren in de doesoen mogelijk dan worden de huizen betrokken, de missigit of bedehuis onaangeroerd latende. Voor zoover in deze instructiën niet bepaald, heeft kapitein Michielsen volle vrijheid namens mij eigenmachtig te handelen. Met het oog op het spoedig invallen van den westmoesson, is het van groot belang dadelijk het noodige te verrichten. Van belangrijke meldingen wordt langs telegrafischen weg bericht gezonden. De Militaire Commandant. w g. Christan.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 170