Bijlage UI Commaniiemenisorder. Palembang, den 20en Februari 1903. Officieren, onderofficieren en soldaten! Door het vertrouwen van den Gouverneur-Generaal geroepen tot de betrekking van Commandant der 3de Militaire Afdeeling op Java, heb ik op heden het Militair Commando van Palembang overgedragen aan den Luitenant-Kolonel der Infanterie T.H. van Haeften. Het is niet zonder leedwezen dat ik dit gewest verlaat en daarmede afscheid neem van eene taak, waaraan ik gedurende geruimen tijd mijne beste krachten heb gewijd tot vestiging van het Nederlandsch gezag in dat gedeelte van het Djambische rijk, waar dit tot dusverre nog niet werd geëerbiedigd. Doch met diep gevoelde erkentelijkheid herdenk ik daarbij den krachtigen steun, dien ik van bij de vervulling van die taak heb mogen ondervinden. Gij hebt uwen plicht gedaan en velen Uwer zelfs meer. Blootgesteld aan ziekten, vermoeienissen en ontberingen, die vooral in een land als Djambi niet gering te schatten zijn, hebt gij steeds met opgewektheid daaraan het hoofd geboden. Waai de vijand weerstand bood hebt gij hem het noodig ontzag voor onze wapenen weten in te boezemen en werd de eer dier wa penen niet bezoedeld door daden van roof of plundering. Kort om, ook in Djambi hebt gij, evenals overal elders, den roem van het Nederlandsch-Indische Leger gehandhaafd. Een woord van welverdienden lof komt U daarvoor toe. Sedert Augustus 1901 van uit de Rawas opgerukt, is de troepenmacht, thans in verschillende colonnes verdeeld, door getrokken tot aan de grenzen van het Rijk van Djambi en spoedig wellicht wacht U de taak tot in het aangrenzend gebied door te dringen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 174