14 ken, roode deken, rauskiekentule, dezelfde hospitaalkleeding als te Manila. Ook hier weer een aparte operatie- en be handelingskamer voor de M. V. lijders, wier kleeding steeds na gebruik wordt uitgekookt; ze is niet gemerkt. Eene keurige chambrée was aanwezig voor het hospitaalper- soneel; in hunne kisten, die vóór het voeteinde der kribben op den vloer staan, is hunne geheele oorlogsuitrusting in khaki uit gemonsterd aanwezig en geheel overeenkomstig die van Manila. De gesteriliseerde verbandpakjes zitten in een soort van dik on doordringbaar zeildoeken taschje; één wordt bij den man ge dragen aan een riem gegord. Elk soldaat te velde is ook met zoo'n dergelijk verbandpakje toegerust en wordt gedurende een maand gedrild in de hulpverleening bij eerste verwondingen. In een der bureaux worden alle voor den dienst nieuw aangenomen militairen geïdentificeerd. Op eene anatomische plaat worden alle aanwezige merkbare teekenen aangeteekend en beschreven. Yerder worden van eiken nieuweling twee foto's gemaakt, één en profil en een en face, beide met mag nesium licht; het celluloid negatief wordt aan het positief toegevoegd. Eindelijk worden van alle vingers afdrukken ge nomen. Alle stukken worden nu verzameld en naar het hoofdbureau te Washington opgezonden, zoodat elke man daar volkomen geïdentificeerd is. De Amerikaansche staat betaalt voor eiken opgenomen zieken soldaat 30 dollarcent (37.5 ets) aan het militair hospitaalvoor dat bedrag moet hij gevoed en verpleegd worden. Schiet er nu aan het eind der maand een netto bedrag over, dan wordt dit gestort in een fonds: „Hospital Fund", waaruit verschil lende artikelen voor amusement, verfraaiing der recreatieza len enz. voor zieken en hospitaalpersoneel mogen aangeschaft worden. In dure tijden gebeurt het wel eens dat er een nadeelig saldo bestaat; dit wordt dan weer aangevuld uit de netto saldo's der voordeelige maanden. In dit kampement is ondergebracht een volledige compagnie der Field-Hospital Corps." De sterkte en inrichting hier van is aangegeven in„Field service regulations United States Army 1905 amended 1908"; de opleiding geschiedt volgens een cursusboek reeds vroeger vermeld.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 18