178 benedenlanden uit de Ketalo, Kilis, Toengkal-gebieden en uit de boven Batang Hari, wist hij den 19en Maart 1905 bij Rantau Langkap over te gaan op den rechter oever dier rivier en uit te wijken naar het Djoedjoehan gebied. Sedert maakt hij de boven Tebo en Batang Asamstreken onveilig, naar berichten in vereeniging met Pangeran Hadji Oemar en diens broeder Pangeran Seman. 10. Raden Hamza houdt zich bij voorkeur op in het Djoe- djoehangebied waar hij bij de bevolking veel invloed heeft, zoo zelfs dat de Jang di Pertoean van Kot-a Besar, die voor Juni 1905 de supprematie over die landstreek had, aan zijn wil was onderworpen. 11. Na ons optreden ook in de Djoedjoehanstreek sedert het vorige jaar, maakt hij vooral de Tebo-streeks onveilig en houdt zich bij voorkeur onledig met het opleggen van schat tingen, rooven enz. 12. Uit de laatste berichten moet afgeleid worden, dat hij zich in het Talaosche ophoudt, althans eene patrouille onder den 2den luitenant Boll heeft in den loop dezer maand aldaar aanraking gehad met eenige zijner bendeleden, waarvan een deel is onschadelijk gemaakt en eenige wapens van hen buit gemaakt zijn en andere zijn uitgeweken naar het grensgebied der Padangsche Bovenlanden. 13. Pangeran Hadji Oemar, die langen tijd de boven Tebo en Batang Asam onveilig maakte in vereeniging met Raden Mat Tahir of Raden Hamza en het bendehoofd Ngebi Manan, is naar ontvangen berichten uitgeweken naar Korintji alwaar hij de bevolking tegen ons bestuur opzet en niet zonder succes. 14. Tegen hem zijn vier brigades marechaussee van uit Padang Pandjang over Pasir Ganting en eene patrouille van 60 bajonetten onder den len luitenant van der Meijden over Rantau Pandjang (Tabir) in actie gesteld. 15. Tot het volvoeren van bovengemelde taak zal de staf van de compagnie gelegerd worden te Moeara Tebo. 16. Aan den commandant en de onder zijne bevelen dienende officieren zal politioneel gezag over hoofden en bevolking wor den toegekend. 17. Ter zijner beschikking wordt gesteld stoomsloep no. V,

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 190