181 de grenzen van dit gewest tot opsporing of vervolging van den vijand worden overschreden. 7. De Commandant geeft zoo spoedig mogelijk dus waar doenlijk per draad aan den Gewestelijk Militairen Commandant kennis van de bewegingen zijner Compagnie of hai'e onderdeelen en het doel daarvan. Hij geeft mede kennis van het optreden of voorgenomen optreden der Compagnie of onderdeelen aan den Commandant van het betrokken patrouillegebied, tenzij hij over wegende redenen aanwezig acht om een en ander geheim te houden. In het algemeen echter is hij verplicht, in het belang der actie zooveel mogelijk overleg te plegen met de verschil lende detachementscommandanten in wier gebied hij optreedt of doet optreden, zijnde laatstbedoelden Commandanten in om gekeerden zin hetzelfde opgedragen. 8. Voor de actie wordt door hem beschikt over de stoom* sloepen Tegal en VI, terwijl hij zoo noodig en in overleg met de betrokken plaatselijke militaire commandanten kan beschik ken over de op verschillende posten in station liggende vaar tuigen. Bij het gebruik van hekwielers moet er nadrukkelijk naar worden gestreefd hierdoor zoo min mogelijk storing in den geregelden dienst dier vaartuigen te brengen. Bij verschillen van gevoelen tusschen den Commandant en een Plaatselijk Militairen Commandant beslist de hoogste of oudste in rang, behoudens zijne verantwoording tegenover den Gewestelijk Militairen Commandant, die zoo spoedig mogelijk met het verschil en de gronden der beslissing wordt in kennis gesteld. 9. Alleen op de vaste standplaatsen der Compagnie (zie punt 2) nemen kader en manschappen der marechaussée, overeen komstig de bevelen van den betrokken Plaatselijk Militairen Commandant, deel aan den wachtdienst, indien zij langer dan vier op elkander volgende dagen, op bedoelde plaats verblijf houden. 10. De Commandant en de officieren der Compagnie zijn be voegd tot uitoefening van politioneel gezag, over hoofden en bevolking in dit gewest behoudens hunne verantwoordelijkheid tegenover den ambtenaar van B. B. 11. De Commandant is bevoegd, waar noodig, rechtstreeks briefwisseling te voeren of in overleg te treden met alle civiele-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 193