- 3 Eerst den 20en was het geheele leger in de nabijheid van Wijoe opgemarcheerd. De voorbereidingen voor den overgang over de Jaloe duurde tot 1 Mei, waarna de Japanners tot den aanval overgingen op den vijand die zich in de lijn Yoeschiko-Tjoerentsjen bevond. Deze aanval slaagde. De generaal Sassoelitsch had evenwel zijne troepen den 2en Mei weer verzameld bij Fin hoean tschön, terwijl Koeroki zijn hoofdkwartier te Tjoerentsjen vestigde. Xlle divisie te Taloenfan, Garde te Dojaschi en He divisie te Antoeng. Yoor de verdere handelingen wordt naar achtervolgend verslag verwezen. De 10e Japansche divisie begon 19 Mei te landen bij Takoeschan, en stond 8 Juni te Sioejan waarheen ook de le Gardebrigade was gedetacheerd, die in samenwerking met het Ie Leger kon optreden (wordt IVe Leger). 5 Mei begon de ontscheping van het He Japansche leger bij Pitsewo, gevolgd door die van het Ille, waarvan het hoofd kwartier op 1 Juni landde. De le divisie reeds vooruit naar Kinchau, ging toen over van het lie naar het Ille leger, waarna dit laatste korps de inslui ting van Port-Arthur overnam en het lie leger Noordwaarts ging onder bevel van generaal Okoe. De verdere verrichtingen van dit Leger waren 13/15 Juni slag bij Wafengou. 9 Juli te Kaitschou. 24 Juli slag bij Daschitsao. 30 Juli verband met het IVe leger. 2 Augustus bezetting van Haitscbeng. 26 Augustus bezetting van de Anschautschau-stellingen. 30 Augustus Algemeene aanval op Liao Yang. Ie leger vak ^jutuai-Jaijutschi-rechts aangeleund aan de Taitsiho. IVe leger midden-vak Sijtschamju-Zofantun. He leger a cheval spoorbaan. Hoofdkwartier bij het IVe leger. (Naar H. Wijnaendts en P. H. A. de Ridder, Studiën, Ruas. Jap. oorlog-).

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 205