ÖQiidelingen uan het ls,e 3apanscfie heger uan af den slag aan de yaloe tot en met den slag bij hiao yang (Rijoijo), o Met 2 overzichtskaarten en 9 detailkaarten. Kaart I. De Commandant van het 1ste leger kreeg na den slag aan de Yalu het volgende bericht: a. Yan den lsten tot in den morgen van den 2den Mei bewoog het Russische Leger zich in de richting Hööjö, totaal 10.000 man infanterie, 1 batterij veld-artillerie en 2 mitrailleurs; b. 2 Mei 's avonds: Russische troepen, bestaande uit infan terie, 500 man cavalerie, 4 stukken, bezetten de omgeving van Koraimon ten Zuid-Oosten van Hööjd. Te Daitökö en Chbshikb bevinden zich geen vijanden. Den 4den Mei ontwierp de Commandant van het 1ste Leger na bij alle troepen de orde weder hersteld te hebben, het plan om Tozanjo met de 2de divisie te bezetten (het oorspronkelijke plan voor het 1ste leger was n.l. om in de omgeving van Tozanjo positie te nemen). öden Mei. De 2de divisie bezette Koraimon met een detache ment en Tozanjo met de hoofdmacht. 6den Mei. De hoofdmacht kwam te Koraimon en een deta chement Noord-Oost van die plaats te Nan hen Jöshi. Deze beweging lag niet in de lijn van de taak van het 1ste leger, reden waarom de Leger-Commandant die beweging wilde doen staken. De Commandant der 2de divisie had ze eerst aan gevangen na bericht daarvan verzonden te hebben; dit bericht kwam echter eerst in den namiddag van den 6den Mei in handen van den Leger-Commandant, die nu die beweging goedkeurde 1) Bewerkt raar lezingen over dat onderwerp gehouden door een oificier van den. Generalen Staf van het Japansclie Leger.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 206