5 en het verder voortrukken der Divisie deed staken. Nog dezen dag werd nu bepaald dat alle troepen van het 1ste leger zouden oprukken naar Tözanjo. De 2de Divisie moest de omgeving van Köraimon bezetten ter beveiliging van de bewegingen der hoofd macht en verkenning in de richting des vijands. De garde Divisie rukte op naar Tözanjo ten einde in de richting van Shngan, de 12de divisie naar Ijnjurinshi (Noord-Oosten van Tozanjö) om in de richting Aiyöhemmon te beveiligen. Het terrein bleek echter minder geschikt voor de uitvoering van de aan het 1ste leger opgedragen taak, terwijl het terrein bij Hööjö zich bijzonder goed eigende voor een optreden tegen den vijand en wachten op den afloop van de operaties van het 2de leger. Daarbij kwam dat het terrein bij Hööjö geschikt was voor legering en voeding en als uitgangspunt voor operaties in Noord-Westelijke richting. In verband met het vorenstaande zond de Commandant van het 1ste leger den 6den Mei een voorstel naar den Opperbevelhebber om Hööjö te bezetten. Het Eskadron Cavalerie van de Garde Divisie, tijdelijk toege voegd aan de 2de Divisie, ontmoette vijandelijke patrouilles Zuid van Hööjö en drong deze in Westelijke richting; een detache ment van 35 man Cavalerie onder een officier nam Noord-Oost van Hööjö een patrouille van 30 man vijandelijke Cavalerie waar en drong die in Noord-Westelijke richting terug. De hoofdmacht van het Cavalerie Regiment bezette ten 6 ure n.m. van den 6den Mei Hööjö. 7den Mei. De 2de Divisie overeenkomstig de bevelen van den Commandant van het 1ste Leger was te Köraimon en beveiligde de bewegingen van het leger. De Garde en 12de Divisie marcheerden naar Ijnjurinshi. De Commandant van het 1ste Leger ontving ten 6 ure n.m. de volgende instructie: „De zelfstandige 10de Divisie begint te landen op den 18den Mei; als de omstandigheden gunstig zijn kunt ge Hööjö bezetten". De Commandant van het 1ste Leger, die Hööjö wilde bezetten om daar op het 2de Leger te wachten, ontwierp nu den 8sten Mei het volgende plan:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 207