6 lste. De 2de Divisie vertrekt den lOden naar't district Noord- West van Hööjö en beveiligt in de richting Ryöyö (Liaojang) en Kaijo; 2cle. De 12de Divisie vertrekt den lOden langs de Antoken rivier in Noord-Westelijke richting naar Hööjö en bezet het dis trict Noord-Oost van Hööjö in den avond van dien dag; beveiligt in de richting Saibashu 3de. De garde Divisie vertrekt 11 Mei naar het district Zuid van Hööjö en beveiligt de linkerflank van het Leger in de rich ting Shugan. 4de. Zware Artillerie Regiment den lOden van Gïshu boven- strooms Antoken aan de Yalu over Antokenmoet den 13den te Hööjö zijn. Overigens wachten de Divisiën nadere orders en bezetten den lOden en llden de aangewezen districten. Het hoofdkwartier zal den llden van Antoken vertrekken en den 12den te Hööjo aankomen. Het 2de Leger begon de landing op den 5den Meidoor slecht weer zijn de vorderingen van dit Leger en de zelfstandige 10de Divisie zeer ongeregeld. Vijandelijke positie in front: linkervleugel: te Aiyöhemmon 1 Brigade; bij Renzankan zijn 4 a 5000 Russen bezig ver dedigende stelling in te richten. Te Shugan staan 2000 Russen. 13 Mei. In de nabijheid van Höujö gaf de commandant van het lste Leger, die de omgeving van deze plaats niet geschikt vond voor een offensieve verdediging, de volgende orders a. De hoofdmacht van den vijand zal, om aan te vallen, moeten naderen b. De richtingen tot nadering zijn: lste van Setsuriten2de de weg naar Shugan3de de richting Saibashü; c. Als de vijand van die 3 richtingen tegelijk komt zal met de hoofdmacht tegen die van den vijand worden opgerukt, 2 Brigades in iedere richting en als de vijand uit 1 of 2 richtingen komt zullen de troepen voor de verdediging tegen dien vijand naar omstandigheden worden aangewezen d. De 12de Divisie bezet de lijn: Korei-Santököde 2de Divisie bezet de lijn: Runkökö-Kökahöshi, de Garde neemt stelling in 't Zuid-Westen bij Shükahöshi; kaart II.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 208