e. Elke Divisie legt wegen in de stelling en voor het offen sief aan Voorbereiding van den obmarsch van het 1ste Leger te Hööjö. Na de bezetting van Hööjö (op kaart 2 Fhenghuangcheng ge noemd) werd 't plan gevormd, met het oog op een opmarsch van het Leger naar de lijn Kiötö-Saibashümagazijnen op te richten te Hööjö en Seimonkahöshi. Kaart I. Daar sterke vijandelijke Cavalerie zich bewoog op den rech tervleugel in de richting Aiyöhemmonbesloot de Commandant van het 1ste Leger daar een etape te vestigen en provisiën daarheen op te voeren en zond hij daarheen het detachement Sasaki sterk: 1 Regiment Infanterie, 1 Eskadron Cavalerie min 1 peloton, 1 Bataljon Artillerie- min 1 Batterij, 1 sectie pioniers, 5 geneeskundige sectie, een halve Artillerie-en een halve Infan terie munitie-colonne en J/2 proviand-colonne. Dit detachement vertrok 17 Mei van Hööjö en kwam den 21sten in den namid dag te Aiyöhemmon. Kaart I. Een ander detachement Yoshida a) van Sliöjövertrok den 27sten van Kanden en kwam den 28sten Mei v. m. te Aiyöhem mon ter ondersteuning van het detachement Sasaki. De Rus sische Cavalerie werd verdreven. Aiyöhemmon werd bezet en de requisitiën begonnen. Den 4den Juni kreeg de Leger-Commandant de volgende instructie van het Keizerlijk hoofdkwartier: lste. Van den vijand bevinden zich 2 Divisiën in front van het 2de Leger en 1 Divisie vooruitgeschoven tegenover de 10de Divisie; 2de. Het 2de Leger verwacht een treffen Noorden van Pu- zanten ongeveer den 6den Juni; de 10de Divisie denkt, den vijand in front terugdrijvende, den 5den Juni met de voorste afdeelingen Tömonsi ten Zuiden van Shügan te bereiken 1) Het detachement Yoshida, bevond zich Bedert 10 Mei te Kanden en telde 1 bataljon Infanterie, 1 batterij berg-artillerie en 1 peloton Cavalerie.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 209