8 Kaart I. 3de. Het 1ste Leger moet voorbereiden wat noodig is om de 10de Divisie van uit Sharisai te steunen. In verband met deze instructie, gelastte de Commandant van het 1ste Leger den Commandant van de Garde Divisie om een detachement te zenden naar Nidoyoka (West van Sharisai) om de 10de Divisie naar gelang van de omstandigheden te steunen. Bedoeld detachement Asadasterk 1 Brigade Infanterie, 1 Re giment Ca valei ie min 1 Eskadron, 2 Batterijen Veld-Artillerie, 1 Compagnie pioniers, h geneeskundige sectie, J Infanterie- en Artillerie munitie-colonne en 1 proviand-colonne, mar cheerde den 6den Juni naar Nidoyoka en bezette den 8sten Juni, te zamen met een detachement van de 10de Divisie, Shügan. De Commandant van het 1ste Leger maakte, met het doel om de bewegingen van vorenbedoeld detachement aan de aan dacht van den vijand te onttrekken en ter verkenning in de richting waarin het 1ste Leger zich zou moeten bewegen als mede ter verkenning van den toestand bij den vijand, het vol gende plan. Het Sasaki-detachement verkent in de richting Saibashüde 12de Divisie de richting Eööjö Saibashü, de 2de Divisie den weg naar Kioto en Sashiko Shimonshi. Volgens berichten van verkennende troepen, gevangenen en Chineezen (tot 8 Juni), was de vijand ter sterkte van hoogstens 2 Bataljons Infanterie bij Tsuenpo Shimonshi en Bbyayb (Oosten van Kokaden) en scheen hij niet vooruit te gaan, den 7den was hij echter 15000 man Infanterie en Cavalerie en 30 a 40 stukken sterk .te Kansuiten en den 8sten Juni te Bunsnirei 20000 man Infanterie en Cavalerie en 50 a 60 stukken, ter wijl op den weg naar Ryuyö nog vijandelijke troepen van veel grootere sterkte zich zouden bevinden. De Commandant van het 1ste Leger concludeerde hieruit, dat de 1ste verdedigingslijn der Russen zich ter hoogte van Bunsuirei zou bevinden en een klein detachement in front daarvan ter bescherming zou zijn vooruitgeschoven. Den 17den Juni had de vijand in de richting van het Sasaki detachement tot in Saibashü een detachement ter sterkte van 5000 man Infan terie en Cavalerie en 8 stukken gedirigeerd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 210