9 Hierop gelet gelastte de Commandant van het Leger den Commandant van de 12de Divisie om 1 Regiment Infanterie, 1 Compagnie pioniers min 1 sectie ter versterking naar het Sasató-detachement te zenden. Deze versterking vertrok den 19den Juni en was 20 Juni te Aiyöhemmonalwaar de geheele macht onder de bevelen van Generaal-Majoor Sasaki stond. Gedurende de verloopen dagen werden de voorraden enz. vermeerderd en den 24sten Juni was alles gereed voor den ver deren opmarsch van het 1ste Leger van Huöjö. Opmarsch naar Matenrei. Den 19den Juni ontving de Commandant van het lste Leger te Bödjö de volgende instructie van het Keizerlijk Hoofdkwartier: lste. De hoofdmacht van den vijand schijnt zich bij Liao- jang Ryöyote bevinden 2de. Het voornemen bestaat zoo spoedig mogelijk naar Liao- jang op te rukken en den vijand aldaar aan te vallen; 3de. De Commandant van het lste Leger zendt een detache ment naar Sökaködoet proviand voor 3 Divisies voor 20 dagen te Tsuenpo bijeenbrengen en zorgt dat dit zoo mogelijk 4 Juli a. s. gereed zij. Volgens bij het Hoofdkwartier van het lste Leger binnen gekomen berichten was de positie van den vijand als volgt: rechts bij Saibashü stond een geringe macht Cavalerie, terwijl in front bij Bunsuirei een sterke vijandelijke macht zich ver sterkt had. De Leger-Commandant vond bet zenden van een detachement naar Sökaköom de beweging naar Tsuenpo te beveiligen, erg gevaarlijk met het oog op den korten afstand tusschen beide plaatsen en vormde daarom het plan met zijn hoofdmacht vooruit te gaan en den vijand te Saibashü en Bunsuirei aan te vallen- Den 24sten zou dan de 12de Divisie te Taishisan zijn, de 2de Divisie te Setsuriten en de Garde Divisie te Shimönshi en den 25sten de 2de Divisie te Nidöbö en de Garde Divisie te Shimönshi Noord, den 26sten de 2de Divisie te Kansoten en de Garde Divisie te Kokahoshi Noord van Kansoten. De 12de Divisie zou na den 25sten den vijand te Saibashü te hebben aangevallen den 27sten te Rokudökö moeten zijn aan-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 211