- 10 gekomen en een detachement achterlaten ter beveiliging van de rechterflank van het Leger. De Commandant van het 1ste Leger verzond dit voorstel 21 Juni naar het Keizerlijk Hoofdkwartier, ontving den 24sten de goedkeuring en begon daarop de beweging. Den 24sten Juni ten 7.15 n.m. ontving de Commandant van het 1ste Leger de volgende instructie van den Opperbevelhebber van het Leger in Mandsjoerije lste. De strijd bij Liaojang zal na den regentijd plaats hebben 2de. Het lste Leger zal zijn optreden regelen naar het plan sub lste. Onder deze omstandigheden werd het verzamelen van vivres te Tsuenpo minder noodzakelijk, maar de Divisies van het lste Leger begonnen reeds hun opmarsch en de 12de Divisie was reeds te Shojusishi bij Taishisanterwijl de 2de Divisie bij Setsuriten reeds in contact met den vijand kwam. In verband hiermede oordeelde de Commandant van het lste Leger het niet raadzaam de voorwaartsche beweging te staken of terug te trekken en liet hij die doorgaan. Den vijand terugdrijvende waren den 26sten Juni de 12e Divisie te Rokudbkode 2de Divisie te Kansoten en de Garde Divisie te Kokahöshi Noord van Shimdnshi Noord. De vijand te Saibashu was den 24sten op Kitabunsuiri terug getrokken, terwijl die op den weg naar Liaojang te Bunsuirei en te Manryuga in den nacht van den 26sten begon terug te trekken. De Cavalerie patrouilles van de 2de Divisie bereikten den 27sten Renzankan. Onder deze omstandigheden nam de commandant van het lste Leger den 27sten te Niddbd de volgende beschikking: Daar de vijand uit zijne posities in de richting van Liaojang terug trekt, lijkt het voor de voorbereiding van den opmarsch van het Leger en ook voor beveiliging noodig Renzankan en de Matenrei-pas te bezetten en daarom het Leger te doen oprukken tot de lijn Kitabunsuiri Matenrei Manryuga. De Hoofdmacht van de Russen bevond zich te Liaojang. Hij vroeg op dit voornemen de goedkeuring van den Opper bevelhebber en verkreeg die den 28sten, waarop hij in den namiddag (7 uur n.m.) van dien dag de volgende orders gaf:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 212