11 - De 12de Divisie stoot den vijand te Kitabunsuiri terug en beveiligt in de richting Anpei Hitten Kanshö-, de 2de Divisie bezet de lijn Matenrei Shinkairei (±1 K.M. Zuiden van Matenrei en beveiligt voornamelijk in de richting Liaojang; de Garde- Divisie bezet Rankwarei en Happanrei+l K.M. Westen van Manryugci en beveiligt in de richting van Kcmsuiten en ten Zuiden daarvan. Ingevolge deze bevelen bezette de 12de Divisie Kitabunsuiri zonder eenigen tegenstand te ontmoeten met een klein detache ment, terwijl de hoofdmacht te Rokudbku bleef. In den loop van den 29sten Juni tot den 30sten bezette een detachement van de 2de Divisie de lijn Geb'atd (Noorden van Renzankan) Matenrei Shinkaireide hoofdmacht vestigde zich te Renzankan. De Garde Divisie kwam den 28sten te Oost Manryuga met de hoofdmacht en bezette den 29sten met een detache ment Rankwarei-Happanrei na den vijand aldaar verdreven te hebben. Yan den 27sten n. m. tot den 30sten had het voortdurend zwaar geregend en veel nadeel werd hierdoor toegebracht aan de etapelijn. Er werd reeds gedacht over terugtrekken toen gelukkig in den namiddag van den lsten Juli de regen ophield en de positie kon worden gehandhaafd. In de richting van de 12de Divisie waren, tegenvolge van de door de regens ontstane moeielijkneden met het transport, nog niet voldoende vivres opgevoerd. Alle bruggen waren weggeslagen en de opvoer was geheel gestaakt. Toen hierbij nog kwam dat een vijandelijke macht van 2 a 3000 man Cavalerie met 2 a 3 stukken te Kway- inkenten Oosten van Kanshü, in opmarsch naar Kanden werd gesignaleerd, was de Commandant van het 1ste Leger verplicht de 12de Divisie terug te doen gaan voor aanvulling van de vivres en het nemen van maatregelen tot beveiliging van de rechterflank en rug van het Leger. Bedoelde Divisie liet het te Kitabunsuiri zijnde detachement daar achter, verplaatste den lsten Juli de hoofdmacht naar Saibashü en dirigeerde een de tachement naar Aiyohemmon. Berichten kwamen binnen omtrent de toename in sterkte van den vijand in het front van het Leger en waargenomen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 213