- 15 lste Bataljon en de 10de Compagnie van het zelfde Infanterie Regiment in dezelfde richting. Het lste Bataljon van dat Re giment bezette ten 10 uur een hoogte 2000 M. Zuid van Bikahösi en vuurde tezamen met het 2de Bataljon op den van Matenrei terugtrekkenden vijand en veroorzaakte groote verliezen. Ten 1 ure n. m. kwam ook de 10de Compagnie tusschen beide Ba taljons in stelling, vuurde tot 4,50 n. m., verliet toen het de tachement en kwam terug in de vorige positie te Shinkairei. Taniyaha detachement. Kolonel Taniyama kreeg te Gebatd ten 3,50 u. v. m. bericht om trent den aanval bij Matenrei, hij gelastte onmiddellijk zijnen troepen te verzamelen en zond 1 Compagnie ter versterking naar de 8ste Compagnie, die op den linkervleugel van de voor postenlinie te Kankaliuslii gelegerd was. Ten 5,20 u.v. m. bezette deze 7de Compagnie met de 8ste eene stelling te Kan- kahbshi tegenover den vijand te Shökorei, alwaar deze geleidelijk tot 3 Compagnieën toe versterkt werd. Gelukkig was toen (7,10 u.v. m.) de 10de Compagnie ter versterking opgerukt naar een heuvel tegenover den linkervleugel van de vijandelijke stelling bij Shökorei. Ten 8 ure v. m. begonnen de 7e en 8e Compagnie op den linkervleugel van de 10de Compagnie te avanceeren en deden de 3 Compagnieën gezamelijk een aanval op 's vijands flank. Be vijand werd verslagen en begon ten 8,15 u.v. m. terug te trekken. De 7de en 8ste Compagnie zetten eene vervolging in en de 10de Compagnie marcheerde ter verster king naar Sekimunreiwaar hulp gewenscht was. Te Sekimïmrei stond de 6de Compagnie op voorposten. Ten 5 ure v. m. verscheen de vijand daar en hoorde men ge weervuur in de richting van Shökorei. Iets voor 6 uur v. m. verscheen de vijand op een heuvel Noord-West van Sekimunrei en nam hij daar toe in sterkte tot er ten 6,20 u. v. m. 2 Com pagnieën waren. Ook verschenen nu vijanden op den heuvel 4- 800 M. Zuid-West van Sekimunrei. Ten 6,40 u.v. m. was de vijand 1 Bataljon sterk, breidde hij zijn vuurlinie uit naar den linkervleugel en begon hij onze troepen te enfileeren. De voorposten Compagnie leed zware verliezen. Omstreeks 7 uur v. m. was de Commandant gewond, de oudste Luitenant

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 217