17 Verliezen: Japanners: 365 dood en gewond. Russen: 171 dood en gewond. 59 krijgsgevangen. Gevecht van de 12de Divisie bij Kyoto. Kaart IV. De vijandelijke stelling van Kyoto was sterk. De Japanners beschikten niet over goede kaarten, tengevolge waarvan het der 12de Divisie daar aankomende in hooge mate ontbrak aan kennis van de stellingen der Russen. De Commandant der 12de Divisie dacht dat de vijand van Kyoto naar diens stellingen bij Ryöyö zou terugtrekken en hield daarmede rekening met zijn plannen ten opzichte van het gebruik zijner troepen. Op de rechterflank te Honkeiko bevonden zich vijandelijke troepen. Toestand voor den slag. Den 15den Juli ontving de Divisie Commandant te Saibashü bevelen om naar Kyoto op te rukken. In verband hiermede wilde hij de Divisie concentreeren te Sansoshi en de vijandelijke stelling en het terrein verkennen. Den L6den Juli ontwierp hij het volgende plan lste. Den 17den Juli zal de voorhoede van Shidokö (zie kaart bijlage I Noord-West van Bokuddkb) at'marcheeren en den 18den d. a. v. tusschen Kdbioshi en Yobokukb zijn en de concentratie van de Divisie beschermen. Sterkte dezer voorhoede: 23ste Infanterie Brigade min 1 Compagnie, 12de Regiment Cavalerie min 1^ Eskadron, 2de Bataljon van het 12de Regiment Veld-Artillerie min de 4de Batterij, 1 Compagnie pionniers, 1 veldhospitaal (de voorhoede werd zoo sterk gemaakt, omdat deze troepen zich reeds te Shidoko bevonden); 2de. De volgende troepen zullen de hoofdmacht vormen, den 17den van Saibashü vertrekken en den 18den te Sansoshi zijn. Volgens berichten hebben 4—5000 man Infanterie met 10 stukken den heuvel bij Kyoto bezet en bevindt zich te Eonkeikb in hoofdzaak Cavalerie. De 18den Juli had de voorhoede een treffen met den vijand. 2

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 219