18 Den 17den begon de Divisie hare voorwaartsche beweging en was de hoofdmacht van de voorhoede te Sansoshi en de hoofd macht der Divisie te Shidokd. Den 17den ten 4 ure n. m. deed een Bataljon Infanterie met 200 man Cavalerie des vijands een aanval op het voorposten Ba taljon te Kobioshi, na een kortstondig gevecht trok de vijandelijke Infanterie terug op Kyoto en de Cavalerie in Noordelijke richting. Den 18dec marcheerde de hoofdmacht der Divisie naar Sansoshi. De voorposten der voorhoede (46ste Regiment) bezette den heuvel Oost van Kobioshi en het 2de Bataljon van het 24ste Regiment Infanterie van de voorhoede werd ter verkenning van den vijand naar een heuvel Zuid van Kobioshi gezonden. De hoofdmacht van de voorhoede verzamelde te Yobokukd. Dezen dag ten 5,45 n.m. bezette 1 Compagnie Infanterie des vijands een heuvel op onzen linkervleugel en bleef daar in stelling. In den algemeenen toestand kwam geen wijziging. Ten 3 ure n.m. begon de vijand in front van de voorposten terug te trekken. 1 Bataljon Infanterie des vijands trok de rivier Saikaten Noord-Westen van Kyoto over naar een heuvel in Noordelijke richting en tezelfder tijd waren vlammen bij Kyoto te zien. Een sectie-commandant in de voorste linie be richtte aan den Commandant van het voorposten Bataljon„sterke vijandelijke macht trekt terug naar Honkeiko,\ Dit bericht misleidde den commandant van het voorposten Bataljon, die n 1. overging tot vervolging van den vijand. Toen de commandant van het 46ste Regiment Infanterie te Shizanrei hiervan bericht kreeg, zond hij het 1ste Bataljon om het 2de Bataljon (dat der voorposten) te volgen. Het 2de Bataljon van het 46ste Regiment Infanterie bevond zich ten 6 ure n.m. te Daikohoshi. Vijandelijke Infanterie opende het vuur uit loopgraven op de rechterflank welk vuur door het 2de Bataljon beantwoord werd. Ten 6,25 n.m. openden 6 stukken vijandelijke Artillerie het vuur op het 2de Bataljon. Ten 7,30 n.m. versterkte het 1ste Bataljon het 2de. Onze troepen leden onder het zware vuur van de vijande lijke Infanterie en Artillerie zeer veel verliezen. Ten 8 ure n.m. kwam de Commandant van het 46ste Regiment Infanterie met het 3de Bataljon te Kbhioshi aan en daar den toestand over ziende ging hij met dit Bataljon ter ondersteuning vooruit. Te

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 220