20 zoodat op het bepaalde uur niet alle troepen te bestemder plaatse waren. De Divisie-Commandant wachtte daarop echter niet en gelastte de aangekomen troepen onmiddellijk door te marchee- ren. De Artillerie kwam eerst ten 2, 40 v. m. te Scinsoshi en marcheerde dadelijk door naar Köbioshi. Ten 4 ure v. m. kwa men het 14de Regiment Infanterie min 2 Compagnieën en een Pionier Bataljon min 2 Compagnieën, die ook doormarcheerden en waarbij de Divisie Commandant zich voegde2 Compagnieën Infanterie van het 14de Regiment werden in de richting Taiyoho gezonden, terwijl het 47ste Regiment Infanterie, dat geen deel uitmaakte van de hoofdmacht, te voren reeds naar Koiclii was gezonden. Uit het feit dat in de richting van Hcnkeiko reeds 1 Regiment, 1 Bataljon en 2 Compagnieën Infanterie waren ge zonden, blijkt dat de Divisie Commandant- aan die richting veel aandacht schonk. Kaart I. Ten 6 ure v. m. was de Divisie Commandant aan het West uiteinde van Shizanreiliet daar de bij hem zijnde troepen halt maken en ging den toestand in het front waarnemen. Ten 7 ure v. m. had hij zijn plan gevormd om den vijand op diens rechtervleugel aan te tasten en gelastte hij het 14de Re giment min 1 Bataljon dien vleugel te omvatten, terwijl hij zelf met de overblijvende 2 Compagnieën van dat Regimenten het Pionier Bataljon langs den hoofdweg voorwaarts ging en ten 7,25 v. m. den heuvel Noord-West van Köbioshi bereikte en van daar uit het gevecht leidde. Te voren waren 2 batterijen van de voorhoede in stelling gebracht op een heuvel Zuid van Köbioshi en was het 2de Bataljon van het 24ste Regiment Infanterie in de duisternis over de Sa Am-rivier getrokken, ten 4 ure v. m. te Daidaiko aangekomen en wachtte het daar op het begin van den aanval. Ten 4,15 v. m. opende het Bataljon Artillerie van de voor hoede het vuur op de vijandelijke Artillerie die toen 24 stuk ken telde. Onze Artillerie leed onder het geconcentreerde vuur van de vijandelijke Artillerie vele verliezen, bleef echter doorvuren en toen ten 5,30 v. m. een ander Bataljon Artillerie West van Köbioshi in actie trad, ontstond een hevige Artilleriestrijd, tot ten 5, 40 v. m. de vijandelijke Artillerie geheel zweeg.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 222