21 Ten 6 uur v. m. opende ze weer het vuur maar dit was niet meer zoo krachtig als te voren. Ten 9 ure werd naast het 1ste BataljoD van het 24ste Regiment op den rechtervleugel het 2de Bataljon van dat Regiment ontwik keld. Het 3de Bataljon van het 24ste Regiment, dat naar Sekikokb gezonden was, kreeg ten 11,40 v. m. orders om aan den aanval bij Kyoto deel te nemen en een klein detachement te Sekikokö te laten. De hoofdmacht van dit Bataljon rukte nu op naar een heuvel Noord-Oost van Kyoto en stootte ten 1 ure n.m. op 200 vijanden op dien heuvel, bezette ten 3 ure n. m. het Westelijke uiteinde en opende het vuur op de vijandelijke lin kerflank. (Deze heuvel was zeer belangrijk, geen van beide partijen had daaraan voor den slag aandacht geschonken). Ten 2,15 n. m. begon de vijandelijke Artillerie de positie te ontruimen en ten 2,30 n. m. was de geheele vijandelijke Artil lerie in aftocht onder het hevige vuur van onze Artillerie. Ten 4 ure n. m. veranderde deze laatste van stelling en vuurde hevig op de vijandelijke Infanterie ter voorbereiding van het voorwaarts gaan onzer eigen Infanterie. Toen deze voorwaarts begon te gaan werd het vuur aan beide zijden steeds heviger; de vijandelijke Infanterie bood hevigen tegenstand en trok niet terug. Het 14de Regiment Infanterie kwam met veel moeite voor waarts door het heuvelterrein, was ten 1,30 n. m. te Kinko en volgde toen de Saikarivier naar het Noorden. Ten 3,50 n. m. bereikte het Regiment Daidaiko en ontwikkelde het 1ste Bataljon en 2 Compagnieën van het 2de Bataljon op den heuvel West van Daidaiko met het doel bij den aanval samen te werken met het 24ste Regiment Infanterie. De Commandant van de 2de Divisie, die het hevige geweer vuur in de richting van Kyoto hoorde, zond 2 Compagnieën Infanterie van het detachement te Gebato ter ondersteuning; deze 2 Compagnieën bereikten het 14de Regiment te Kinko. Onze troepen in de voorste linie deden een krachtigen aan val op front en flank van den vijand en overstelpten dezen met vuur. Ten 5 ure n. m. begon hij terug te trekken en werd tot den stormaanval overgegaan. Ten 5,15 n. m. waren de vijandelijke posities bezet. Een deel onzer Artillerie kwam

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 223