24 1 pionier Compagnie van het 12de Bataljon, en geneeskun dige sectie. Be linker colonne: De 12de Infanterie Brigade min 1 Bataljon, 1 Eskadron Cavalerie van het 12de Regiment, 1 batterij Veld- Artillerie van het 12de Regiment, 1 Compagnie pioniers van het 12de Bataljon en geneeskundige sectie. De rest der troepen vormde de hoofdmacht. De orders van den Divisie Commandant luidden lste De rechter colonne bezet 5 uur v.m. 31 Juli de lijn tus- schen den heuvel Noord van Tujurenshi tot aan den heuvel West van Kakoko en zendt eene afdeeling ten aanval op den door den vijand bezetten heuvel West van Yujurenshi; '2de De linker colonne marcheert den 31sten Juli ten 3,30 v.m. van Daidaiko af en valt den vijand te Henrei aan; 3de De hoofdmacht verzamelt ten 5 ure v.m. te Kyötö. Ingevolge deze bevelen ontwikkelde het 46ste Regiment In fanterie zich ten 4,40 v.m. ten Westen van Daikahoshi en ging ten aanval voorwaarts Het 24ste Regiment Infanterie vertrok ten 3 ure v.m. van den heuvel West van Kyoto en bezette, zonder tegenstand ontmoet te hebben, ten 5 ure v.m. den heu vel West van Kokoko. Het Regiment op den rechtervleugel had eenige gevechten te leveren. Ten 4,45 v. m. kwam het lste Bataljon 46ste Regiment In fanterie (het rechtervleugel bataljon) op de helling van den heuvel Noord van Rukahoshi en ontving daar vuur van den in dicht bosch onzichtbaar opgestelden vijand. Daar het vuur dus niet beantwoord kon worden, werd tot den bajonetaanval overge gaan. De vijand scheen hiervan niets te bemerken en in kor ten tijd waren beide partijen handgemeen. Dit eindigde met het terugdringen van den vijand in de Westelijke vallei ten 5,16 v. m. De heuvel werd nu door ons bezet en juist opdat oogenblik werden 2 Bataljons Russen ontdekt, die in de val lei gelegerd waren. Hevig vuur werd hierop geopend en in een paniek vluchtten de Russen, waaronder sommige ongekleed. Een deel van hen bezette een heuvel 100 M. van onze positie ver wijderd en 2 Compagnieën van den vijand bezetten den heuvel West van Fukukahoshi en openden het vuur op onze troepen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1911 | | pagina 226